Мапи інших міст України

Мапа Алчевська

Історія міста Алчевськ

Алчевськ виник у 1896 році у зв’язку з будівництвом, при залізничній станції Юр’ївка, нині станція Комунарськ, металургійного заводу Донецько - Юр’ївського металургійного товариства, теперішнього Алчевського металургійного комбінату. Засновником Алчевська, був відомий банкір та промисловець, купець першої гільдії Олексій Кирилович Алчевський.

В грудні 1905 року робочі Донецько - Юр’ївського заводу та станції Алчевське прийняли участь в Горлівському збройному повстанні.

В роки громадянської війни влада в Алчевську змінювалася багаторазово. 26 квітня 1918 року місто зайняли австро - німецькі війська, в грудні 1918 року - білогвардійські війська генерала Краснова, літом 1919 року Алчевськ окупувала армія Денікіна. 26 грудня 1919 року в місті кінцево встановилася Радянська влада.

Важливою подією було будівництво коксохімічного заводу. Першопочатково він створювався як коксовий цех металургійного заводу, але в 1929 році відокремився й став самостійним підприємством. У 1931 році він став називатися Ворошиловськом - саме тут починав свою діяльність К. Є. Ворошилов.

12 липня 1942 року Алчевськ окупували німецько - фашистські війська. 2 вересня 1943 року Алчевськ звільнили від гітлерівських загарбників.

Відновлювальні роботи велися прискореними темпами й на початку 1944 року металургійний завод видав перші виплавки чавуна й сталі. Через рік після звільнення Алчевська запрацювала коксова батарея на коксохімзаводі. За роки післявоєнної пятирічки було перевищено довоєнний рівень промислового виробництва. З 1961 року по 1991 рік місто носило назву Комунарськ.

На сьогодні в місті працюють два великі заводи: Алчевський металургійний комбінат та Алчевський коксохімічний завод та інші - всього сімнадцять промислових підприємств. З 1 грудня 1991 року місту повернули назву Алчевськ.

Мапа плану Алчевська

Мапа плана центральної частини Алчевська з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 515 КБ

Схема руху електротранспорту Алчевська

Схема руху електротранспорту Алчевська. Тролейбусні маршрути Алчевська.

Авторство Разуменко О.

Безкоштовно скачати

Об'єм 308 КБ

GPS мапа Алчевська GPS мапа Алчевська. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ