Мапи інших міст України

Мапа Олександрії

Історія міста Олександрія

Перше поселення на місці теперішньої Олександрії виникло в середині XVII ст. та за ім’ям засновника, запорізького козака Уса, називалося Усовка, як воно і позначено на мапі південної Росії, складеної в 1751 році інженер-полковником де-Боксетом.

В 1752 році створена Нова Сербія де розмістився ряд військових поселень для захисту півдня України від нападу турок і татар. Далі місто перейменовують в Бечею. Зимою 1769 року військо хана Керим-Гирея безуспішно брало в облогу Бечею. В середині XVIII ст. Бечея увійшла до складу Єкатеринославського намісництва. В 1784 році, вона отримала статус повітового міста і нову назву — Олександрійськ (на честь великого князя Олександра).

За царським наказом в 1803 році була створена Херсонська губернія, в склад якої увішла і Олександрія. З 1806 року місто стало повітовим центром Херсонської губернії. У 1823 році у місті мешкало близько двох тисяч мешканців. Пожвавленню Олександрії сприяло будівництво залізної дороги Одеса-Харків, яка увійшла до ладу у 1869 році й пройшла в 10 кілометрах від міста.

Після сумбурних змін, 13 травня 1920 року, в Олександрію прибули частини Першої Кінної армії. У вересні 1922 року повітовий виконком прийняв постанову про націоналізацію всіх промислових підприємств міста.

Імпульсом в розвитку буровугільної промисловості стало виявлення, в 1929 році, в заплаві річки Інгулець, великих покладів бурого вугілля. Через два роки тут почалося будівництво Байдаковського вуглерозрізу.

6 серпня 1941 року фашистські загарбники увірвалися до Олександрії. 6 грудня 1943 року Олександрія була звільнена від фашистських окупантів.

Мапа схема Олександрії

Мапа плана Олександрії з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 855 КБ

GPS мапа Олександрії GPS мапа Олександрії. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ