Карті інших міст України

Мапа Алупки

Історія міста Алупка

Перші згадки про місто відносять до 960 року (час хазарського володарювання в Криму). Поселення названо «Алубика».

В XIV—XV століттях тут знаходився опорний пункт генуезців під назвою Лупика. В 1475—1774 роках Алупка була коронним володінням Османських султанів.

Післе приєднання Крима до Росії (1783), Алупка належала князю Р.Потемкину, з 1823 перейшла у володіння М.Воронцова, який побудував тут палац.

На початку XX століття Алупка стає популярным курортом, на її території будується близько двухсот приватних курортних об'єктів. В різні роки тут проходили лікування та відпочивали Федір Шаляпин, Максим Горький, Валерій Брюсов, Іван Бунін, Михайло Коцюбинський, Леся Українка, Сергій Рахманінов та інші.

Післе громадянської війни в Алупці були організовані 22 здравниці. В 1920-х та 1930-х роках планомірно створювалася інфраструктура населеного пункту, будувалися курортні заклади. В 1938 Алупка отримала статус міста.

В 1970-х та 1990-х роках у східній частині Алупки бул побудований пансіонат «Воронцов», а в західній — «Південнобережний». Головна визначна пам'ятка міста — Воронцовський палац та прилеглий до нього парк.

В 1972 році в Алупці був відкритий ландшафтний парк площею 40 га, який є пам'яткою садово-паркового мистецтва. В парку зібрано больше 200 різновидів і форм дерев та кущів.

Мапа плану Алупки

Мапа плану Алупки з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 748 КБ

Мапа плану Алупки Мапа плану Алупки з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 465 КБ

Мапа плану Алупки Мапа плану Алупки з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 1,96 МБ

Мапа повного плану Алупки

Мапа № 059

Мапа повного плану Алупки з деталізацією вулиць та споруд без вказання номерів будинків.

Вартість 3 посилання

Об'єм 1,78 МБ

Як отримати

Докладна мапа повного плану Алупки

Мапа № 044

Докладна мапа повного плану Алупки з деталізацією вулиць та споруд. Мапа складається з двох файлів. Один безпосередньо мапа Алупки, другий - мапа Воронцовського парку.

Вартість 5 посилань

Об'єм 1,72 МБ

Об'єм 2,02 МБ

Як отримати

Докладна мапа повного плану Алупки
GPS мапа Алупки GPS мапа Алупки. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ