Мапи інших міст України

Мапа Бахчисараю

Історія міста Бахчисарай

Бахчисарай був заснований ханом Менглі - Гіреєм на початку XVI ст. Назва його означає "квітучий сад". На території теперішнього Бахчисараю споконвік існувало декілька поселень. На момент утворення міста серед них було три основних: місто - фортеця Кирк - Єр на гірському мисі (нині відоме як Чуфут - Кале), поселення Салачик в ущелині у підніжжя Кирк - Єра та поселення Ескі - Юрт при виході з долини. Після Кирк - Єра місто стало столицею Кримського ханства. В середні віки Бахчисарай був крупним торговим та ремісничим центром Криму.

Статус столиці Кримського ханства селення Салачик зберігало до 1532 року, коли син Менглі Герая, Сахиб I Герай, заснував, в 2 км від Салачика, нову ханську резиденцію - Бахчисарай.

В 1736 року місто було повністю зпалене російською армією під командуванням Мініха. Будівлі ханського палацу були, що збереглися до сьогодні, споруджені в ході відновлення міста в 1740 - ті - 1750 - ті роки. Протягом XIX - початку XX ст. місто було центром культурного та суспільного життя кримських татар. Впритул до депортації кримських татар 18 травня 1944 року Бахчисарай був одним з трьох (разом з Карасубазаром та Алуштою) міст Криму, в яких переважало кримсько - татарське населення.

Сучасний Бахчисарай складається з трьох, приблизно рівних за площею, частин: Старого міста, Нового міста та нових кварталів. Останніми роками сильний розвиток отримує туризм, пов’язаний з історією релігії, поломництво, відновлюються християнські церкви та монастирі, мусульманські мечеті.

Мапа околиць Бахчисараю

Мапа околиць Бахчисараю з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 115 КБ

GPS мапа Бахчисараю GPS мапа Бахчисараю. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ