Мапи інших міст України

Мапа Батурина

Історія міста Батурин

Батурин заснований у 1575 році королем Польщі Стефаном Баторієм у якості північного форпосту запорізьких козаків. Перша письмова згадка про Батурин зустрічається в документах за 1625 рік. З 1648 року Батурин став сотенним містечком Чернігівського полку, а з 1649 року - Ніжинського полку. У 1654 році Батурин отримує магдебурзьке право на самоврядування.

З 1669 року Батурин стає резиденцією українських гетьманів лівобережжя. Це період найбільшого розквіту Батурина, в ньому проживає понад двадцять тисяч людей. Місто було резиденцією гетьманів Івана Самойловича, Дем'яна Многогрішного, Івана Мазепи. У Батурині функціонував Генеральний суд Лівобережної України в якому генеральним суддею працював Василь Кочубей. До цих пір зберігся парк імені Кочубея.

У 1708 році гетьман Іван Мазепа розриває відносини з Москвою і об'єднується з Карлом XII. Фортеця Батурина була захоплена військами Меншикова через зраду козацького полковника. Російські війська влаштували різанину та знищили все населення Батурина. На цю честь на місці гетьманського палацу встановлено величезний гранітний хрест. Кирило Розумовський був останнім гетьманом Батурина з 1750 - 1764 роки. Після скасування гетьманства в 1764 році Батурин отримав в довічне володіння Розумовський та з 1799 по 1803 роки ним був побудований палац в стилі бароко. У 1764 році, після скасування гетьманства в Україну, Батурин був подарований графу Розумовському в довічне володіння. Після ліквідації полкового поділу на Україну місто увійшло до складу Чернігівського намісництва, потім - Малоросійської губернії, а з 1802 року - Чернігівської губернії.

З 1923 року Батурин вважається селом, а в 1960 році отримав статус селища міського типу. У 2008 році став містом Бахмацького району Чернігівської області. У 1994 році був створений державний заповідник "Гетьманська столиця" в який увійшли 39 об'єктів історії та архітектури.

Мапа околиць Батурина

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Батурина.

Безкоштовно скачати

Объём 229 КБ

Повна мапа плану Батурина

Мапа № 154

Повна мапа плану Батурина з деталізацією вулиць та деяких споруд. Мапа складається з одного файлу.

Видання 2009 року.

Вартість 5 посилань

Об'єм 3,10 МБ

Як отримати

GPS мапа Батурина GPS мапа Батурина. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ