Мапи інших міст України

Мапа Білої Церкви

Історія міста Біла Церква

Перша згадка про місто датується 1032 роком під назвою Юр'їв (Гюргевъ). Його засновником вважається київський князь Ярослав Мудрий, який заснував фортецю для захисту Київської Русі від печенігів.

Юр'їв постійно піддавався нападам печенігів, половців та монголо - татар. В останнє Юр'їв пав у руїнах в ХІІІ столітті. Відродивлося місто з новою назвою - Біла Церква.

У 1362 році Біла Церква, разом з Київським князівством, була приєднана до Литви, а після Люблінської унії 1569 року увійшла до складу Речі Посполитої. У 1589 р. польський король Сигізмунд ІІІ затвердив привілеї міста і надав Білій Церкві Магдебурзьке право. В 1591 році з захопленням білоцерківського оборонного замку почалося селянсько - козацьке повстання, яке заклало початок періоду постійних війн між Україною та Польщею.

18 вересня 1651 року тут було укладено договір між польсько - шляхетським урядом і гетьманом Богданом Хмельницьким, який отримав назву - Білоцерківська угода. З 1660 року Біла Церква поперемінно належала то Росії, то Польщі.

Початок XVIII століття в Україні ознаменувався великим повстанням козаків під проводом білоцерківського та фастівського полковника Семена Палія проти Польщі. В 1703 році полякам вдалося приборкати повстання. В цій місцевини народився та провів велику частину життя Іван Мазепа. У 1793 році місто остаточно приєднали до Росії.

У листопаді 1918 року в Білій Церкві почалося збройне повстання під проводом Симона Петлюри та Володимира Винниченка. Більше місяця місто Біла Церква було не тільки штабом сил повстанців, а й фактично другою столицею України.

В серпні 1941 р. місто було захоплено фашистами. В грудні 1943 р. німці були вигнані з Білої Церкви.

В 1972 році тут побудували промисловий гігант «Білоцерківщину». На сході міста розкинувся величезний промисловий вузол з відомим заводом гумових виробів «Росава».

Мапа плану Білої Церкви

Мапа плана центральної частини Білої Церкви з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 542 КБ

Схема руху електротранспорту Білої Церкви

Схема руху електротранспорту Білої Церкви. Тролейбусні маршрути Білої Церкви.

Авторство Разуменко О.

Безкоштовно скачати

Об'єм 114 КБ

GPS мапа Білої Церкви GPS мапа Білої Церкви. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ