Мапи інших міст України

Мапа Бобровиці

Історія міста Бобровиця

Перша письмова згадка про Бобровицю датована ХІV ст. На території міста знаходяться кургани та городище ХІ - ХІІІ століття.

З середини XIV ст. українські землі захопила Литва, Бобровиця була приєднана до Остерського староства. У 1482 році поселення було вщент зруйноване татарськими ордами. На початку XVI ст. поселення почало відроджуватися.

За Люблінською унією 1569 року воно відійшло до шляхетської Польщі. У 1593 році польський король Сигізмунд III спеціальною грамотою передав Остерське староство, куди входила й Бобровиця, у володіння шляхтичу М. Ратомському. В XVI столітті Бобровиця містечко Остерського староства Київського воєводства Речі Посполитої. У 1654 році було сотенним містечком Київського полку. У тому ж році в складі Лівобережної України возз’єднана з Росією. Бобровиця стала сотенним містечком колишнього Київського полку. 1664 року польські війська разом з татарами зруйнували і спалили Бобровицю.

В 1782 році Бобровиця увійшла до Ніжинського повіту Чернігівського намісництва, з 1796 року стала волосним центром Козелецького повіту Малоросійської губернії, з 1802 року - Чернігівської губернії. У 1807 році Кочубей побудував тут цукровий завод, а в 1854 році робітники заводу виступили проти важких умов праці і спалили його. Багато бобровицьких селян працювало на будівництві залізниці Курськ - Київ. Будівництво було завершено 1865 року. 1890 року відкрилася земська лікарня.

У листопаді 1920 року Бобровиця стала центром Бобровицького повіту. З 1923 року Бобровиця стає селищем міського типу - центром Бобровицького району. У 1927 році почали діяти цегельний завод та олійня, згодом у 1937 році промкомбінат, паровий млин. З 1958 року Бобровиця отримує статус міста.

Мапа плану Бобровиці

Мапа плана Бобровиці з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 821 КБ

GPS мапа Бобровиці GPS мапа Бобровиці. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ