Мапи інших міст України

Мапа Борислава

Історія міста Борислав

Місто Борислав було засноване у другій половині XIX століття на поселеннях Борислав, Баня Котовська, Губичі, Мразниці, Тустановичі. Перша письмова згадка про Борислав міститься в польській грамоті королеви Ядвіги від 19 березня 1387 року.

У XV - XVIII століттях Борислав був солеварним центром України. У кінці XVIII століття солеваріння в Бориславі занепадає і місто стає невеликим селом. Після першого поділу Польщі, в 1772 році, Борислав опиняється у складі Східної Галичини під владою Габсбургів Австро - Угорської Імперії.

У середині XIX століття Борислав стає відомим промисловим центром з видобутку озокериту, газу і нафтовидобутку. Родовище озокериту відкрите в 1854 році Робертом Домсом було одним з найбільших у світі. Спочатку нафту добували викопуванням колодязів, а з 1861 року нафта почала видобуватися за допомогою свердловин. Видобувати нафту в промислових масштабах почали в 60-х роках XIX століття. У 1909 році рівень видобутку склав 5% від світового. 31 грудня 1872 року до Борислава була прокладена залізниця. Місто почало будуватися вздовж річки Тисмениці, де селилися робітники. Так виникла перша вулиця майбутнього Борислава. Головною ж магістраллю міста стає вулиця Панська, нинішня вулиця Шевченка. Селище швидко росте за рахунок міграції робітників на нафтові й озокеритові вишки району, при цьому охорони навколишнього середовища не приділяється не найменшої уваги.

20 травня 1930 року указом Ради Міністрів Польщі до Борислава приєднані прилеглі поселення, а 26 липня 1933 року було затверджено нові міські права. У 1940 році, після приєднання до СРСР Борислав набуває статусу міста обласного підпорядкування і до 21 травня 1959 року входить до складу Дрогобицької області, а пізніше входить до Львівської області. До 1969 року у Бориславі було досягнуто максимальний рівень нафтовидобутку в 569 тисяч тонн.

Мапа околиць Борислава

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Борислава.

Безкоштовно скачати

Об'єм 221 КБ

GPS мапа Борислава GPS мапа Борислава. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ