Мапи інших міст України

Мапа Боярки

Історія міста Боярка

За часів Київської Русі на території сучасної Боярки було слов'янське городище. Нині це місце городища Будаївка, де знаходилася фортифікаційна споруда (нині пагорб з Свято - Михайлівською церквою і цвинтарем). На початку XVI століття тут виросло село Городище - Будаївка у складі Великого князівства Литовського. Після Люблінської унії у 1569 році селище увійшло до складу Речі Посполитої. Будаївка була у власності польських аристократів Корецьких. Згідно Андрусівського перемир'я у 1667 році село увійшло до складу Київського полку у Лівобережній Гетьманщині.

Володарем Будаївки був Київський Свято - Михайлівський монастир, пізніше - Києво - Печерська Лавра. У 1845 році село увійшло до складу Білогородської волості Київського повіту. У 1860 - х роках була побудована залізниця Київ - Фастів, яка проходила біля Будаївки. У 1870 році тут побудували залізничну станцію, яка отримала назву від сусіднього села Боярки (нині село Тарасівка). Біля станції Боярка швидко почало зростати дачне селище, яке з'єдналося з Будаївкою. З цих часів тут знаходився лікувально - кліматичний курорт для хворих на легені.

З 1917 року село у складі Української Народної Республіки. З 1921 по 1927 роки Боярка - Будаївка центр однойменної волості Київського повіту. З 1927 року Боярка - Будаївка у складі Київського району, який з 1944 року перейменований у Києво - Святошинський. В середині 30-х років XX століття почалася будова лінії Київського укріпленого району довжиною 55 км, яка проходила поблизу Боярки. У 1939 році згідно військового союзу між Радянським Союзом та Німеччиною будівництво було призупинене. На початку війни лінія КиУР була добудована.

Фашистська Німеччина захопила Боярку 1 серпня 1941 року. 5 листопада 1943 року місто було звільнене від гітлерівських військ.

В 1947 році біля міста проклали магістральний газопровід Дашава - Київ та побудували компресорну станцію. Так з'явилося селище газовиків. У 1955 році територія між селищем і Бояркою почала забудовуватися.

Мапа плану Боярки

Мапа плану Боярки з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 176 КБ

Докладна мапа Боярки

Мапа № 156

Докладна мапа Боярки з позначенням вулиць та деталізацією до будівлі. Мапа складається з одного файлу.

Видання 2007 року.

Вартість 5 посилань

Об'єм 7,92 МБ

Як отримати

GPS мапа Боярки GPS мапа Боярки. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ