Мапи інших міст України

Мапа Брацлава

Історія міста Брацлава

Місто Брацлав засноване у XIV ст. і довший час знаходилося у володіннях Литовського князівства. В давнину Брацлав був укріплений земляними валами, залишки яких видимі й понині на місці замку, який був зруйнований у 1552 році кримським ханом Девлетом I Гиреєм. У 1569 році Брацлавщина стала воєводством в складі Речи Посполитої, а сам Брацлав отримав магдебурзьке право.

У XVII ст., під час польського володарювання, служив столицею окремого воєводства й називався коронним містом. Післе Переяславської Ради, 1654 року, опинився в руках Запорізького козацтва. Весною 1654 року московський уряд оголосив війну Речі Посполитій. Польські війська почали військові дії та вторглися у Поділля, однак добре укріплені міста Брацлав й Умань змогли встояти, козаки відбили від них польські загони. Після смерті гетьмана Б. Хмельницького все правобережжя Дніпра знову опинилося в руках поляків, й Брацлав знов перейшов до Польщі. У 1671 році під Брацлавом польські гетьмани розбили татар, які прибули до міста за проханням правобережного гетьмана П. Дорошенка.

Після другого поділу Польщі у 1793 році Брацлав опинився в складі Росії і став повітовим містом Брацлавського повіту Подільської губернії. Під час володіння Брацлавом поляками, він був головним містом Брацлавського воєводства, в склад якого входила східна частина Поділля та південно - західна частина київських земель.

Після перемоги Жовтневої революції до влади прийшла Центральна Рада. В кінці січня 1918 року в місті було встановлено Радянську владу, але вже через декілька місяців місто захопили австро - німецькі війська. Після вигнання іноземних військ в листопаді 1918 року владу захопили петлюрівці. 25 березня 1919 року частини Червоної Армії оволоділи Брацлавом. В 1928 році тут була побудована ГЕС.

В липні 1941 року німецько - фашистські війська зайняли Брацлав. В березні 1944 року Брацлав був звільнений військами Червоної Армії.

Місто відоме як центр еврейського руху - хасидизму. З 1802 по 1810 роки в Брацлаві жив відомий хасидський цадик ребе Нахман Брацлавський.

Мапа плану Брацлава

Мапа плану Брацлава з деталізацією вулиць.

Безкоштовно скачати

Об'єм 191 КБ

GPS мапа Брацлава GPS мапа Брацлава. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ