Мапи інших міст України

Мапа Черкас

Історія міста Черкаси

Поселення було частиною древньо-руської держави - Київської Руси, своєрідним форпостом на шляху войовничих кочівників, які здіснювали напади з південних степів на ці слов'янські землі.

В XIV - першій половині XVII століть населення Черкас страждало від татаро-монгольської навали, боролося проти турецько-татарського ярма, проти гніту литовських феодалів та польської шляхти. Тяжкий соціальний й національний гніт послужили причиною появи козацтва в Україні. Перше поселення козаків виникло в XV столітті, й Черкаси стали їх осередком в боротьбі з польською шляхтою, з набігами турків та кримських татар.

По Черкащині пронеслися хвилі визвольних повстань під проводом Криштофа Косинського, Павла Бута, Максима Кривоноса, Максима Залізняка, Івана Гонти. Але особливо успішною була ця боротьба під керівництвом відомого державного діяча та полководця Богдана Хмельницького.

Протягом трьох століть Черкаси були повітовим містом. На початку XIX століття в ньому нараховувалося біля 4 тисяч мешканців. З розвитком залізничного транспорту та пароплавства в Черкасах почала розвиватися промисловість. Тут був побудований один з перших в Україні цукрово-рафінадних заводів, побудовані механічний завод, декілька тютюнових фабрик. З 1932 гроку Черкаси стали районним центром Київської області. В довоєнні роки місто стало одним з економічно розвинених центрів правобережної України.

В 1954 р. Черкаси стали обласним центром. Сучасні Черкаси - один із значних індустріальних центрів України, де розвинені машинобудування, хімічна, легка, харчова промисловості.

Мапа околиць Черкас

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Черкас.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 291 КБ

Мапа плана Черкас

Мапа плана центральної частини Черкас з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 183 КБ

Докладна мапа Черкас

Мапа № 071

Докладна мапа Черкас з позначенням вулиць, номерів будинків. Мапа складається з одного файлу.

Видання 2006 року.

Вартість 7 посилань

Об'єм 5,39 МБ

Як отримати

Схема руху електротранспорту Черкас

Схема руху електротранспорту Черкас. Тролейбусні маршрути Черкас.

Авторство Разуменко О.

Безкоштовно скачати

Об'єм 230 КБ

GPS мапа Черкас GPS мапа Черкас. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ