Мапи інших міст України

Мапа Чорнобиля

Історія міста Чорнобиль

Перша письмова згадка про Чорнобиль знаходиться в Іпатіївському літопису 1193 року. Після Люблінської унії 1569 року місто перейшло під контроль Польщі. У XV столітті поблизу від Чорнобиля був побудований замок. На початку XVI століття Чорнобиль став повітовим центром. У 1793 році увійшов до складу Російської Імперії.

Чорнобиль з давніх - давен облюбували євреї, для своїх поселень й у XVIII столітті Чорнобиль стає одним з головних центрів Хасидизму. В цей час 2/3 всього населення міста було єврейської національності. Під час Радянсько - польської війни Чорнобиль був спочатку захоплений Польською армією, а потім повернений назад Червоною армією. У 1921 році включений до складу Української РСР.

У 1936 році польська громада Чорнобиля була депортована у Казахстан, а єврейська громада була практично знищена під час Другої Світової війни. Гітлерівські війська двічи окупували Чорнобиль спочатку з 25 серпня 1941 року по 28 вересня 1943 року, а пізніше з 5 жовтня по 17 листопада 1943 року.

У середині 1970 - х років в 10 км від Чорнобиля була побудована перша в Україні атомна електростанція. У 1985 році була введена до ладу Загоризонтна раділокаційна станція дуга - Чорнобиль 2.

26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС відбулася аварія, в результаті якої радіоактивні речовини потрапили в навколишне середовище. Це стало найбільшою катастрофою в світовій атомній енергетиці. Всі мешканці міста та ураженої зони були евакуйовані, однак згодом частина населення повернулась на уражену територію. З 1991 року Чорнобиль в складі України. За неофіційними даними Чорнобиль входить в десятку найбільш забруднених місць на планеті.

Мапа околиць Чорнобиля

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Чорнобиля.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 91 КБ

Супутникова мапа Чорнобиля Супутникова мапа Чорнобиля. На мапі позначені нумерація будівель та назви колишніх установ.

Безкоштовно скачати

Об'єм 543 КБ

Мапа забруднення Чорнобиля Мапа - схема гама фону території Чорнобиля. Мапа вказує рівень радіаційного забруднення.

Безкоштовно скачати

Об'єм 184 КБ

Мапа об'єкту Чорнобиль 2 РЛС

Мапа об'єкту Чорнобиль 2 - радіолокаційної станції яка перестала функціонувати разом з аварією на ЧАЕС.

Безкоштовно скачати

Об'єм 83 КБ

Атлас прогнозів аварії ЧАЕС

Атлас сучасних та прогнозованих аспектів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Стан місцевості 1986 - 2056 роки.

Безкоштовно скачати

Об'єм 156,7 МБ

GPS мапа Чорнобиля GPS мапа Чорнобиля. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ