Мапи інших міст України

Мапа Червонограду

Історія міста Червоноград

Місто Кристинополь, попередник Червонограда, було засноване у 1692 році польським магнатом Феліксом - Казиміром Потоцьким. Місто отримало свою назву на честь дружини Потоцького - Христини. Онук Фелікса - Казиміра Франц Салезій Потоцький у 1763 році побудував палац й заснував монастир василіан. Потоцький утримував власне військо.

1772 року Кристинополь в складі Галіції перейшов у володіння Австрії. Потоцькі втікли з міста й Кристинополь став володінням австрійського уряду. Дорога Жовква - Кристинополь була побудована у 1878 році, яка зв'язала місто з центром Галіції. У 1884 році була прокладена залізна дорога Рава - Руська - Кристинополь - Сокаль.

22 червня 1941 року Червоноград був окупований гітлерівськими військами. В липні 1944 року місто звільнили від окупантів.

Пізніше Кристинополь переходить у володіння Польщі. 15 лютого 1951 року Кристинополь був переданий СРСР разом з територією частини Західної України. Причиною обміна стала наявність родовищ кам'яного вугілля біля Кристинополя, які були обміняні на нафтогазоносні території Устрицького району. 15 листопаду 1951 року Кристинополь був перейменований у Червоноград.

Основою розвитку Червонограда став видобуток кам'яного вугілля. Місто розміщувалося на території Кристинополя, а також сіл Новий Двір та Клюсов. >В грудні 1954 року було створено комбінат "Укрзахідшахтобуд". Першу шахту в районі Червонограда (Великомостиська № 2) відкрили 25 грудня 1957 року. У 1960 - 1970 - х роках вводяться до ладу ще декілька шахт. У 1979 році почала працювати центральна збагачувальна фабрика. Сьогодні у Червонограді діють дванадцять шахт.

Мапа схема Червонограду

Мапа плана Червонограду з деталізацією вулиць.

Безкоштовно скачати

Об'єм 168 КБ

GPS мапа Червонограду GPS мапа Червонограду. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ