Мапи інших міст України

Мапа Дніпродзержинська

Історія міста Дніпродзержинськ

В період Київської Руси по території майбутнього Дніпродзержинська проходили важливі торгові шляхи з варяг в греки. Важливу роль в утворенні міста відіграло українське козацтво: за переказами, села Романково й Каменське, на місці яких розташований Дніпродзержинськ, засновані запорізькими козаками. Перша письмова згадка про село Каменське датовано 1750 роком. В період Нової Січі (1734—1775) Каменське входило в склад Кодацької паланки Війська Запорізького.

Будівництво (1887—1889) польськими, бельгійськими й французькими акціонерами Дніпровського металургійного заводу на землях села Каменське, викуплених у сільського товариства, призвело до швидкого зростання села. В кінці XIX — на початку XX століття виросли поселення для службовців та робочих заводу — Верхня та Нижня колонії. В 1896 році в селі нараховувалося 18 тисяч мешканців, а в 1913 році — 40407. З червня 1917 року рішенням Тимчасового уряду селу Каменському надається статус міста.

1 лютого 1936 року м. Каменське було перейменоване в м. Дніпродзержинськ. В 1938 році в його склад увійшли села Романково и Тритузне.

В повоєнні роки промисловий комплекс міста поповнювався новими заводами. Введена в експлуатацію Дніпродзержинська ГЕС. В 50-80 роки ХХ століття був сформований сучасний архітектурний облік міста. З'явилися нові забудови, в том числі на лівому березі ріки Дніпро. В 1970 році місто було нагороджено Орденом Трудового Червоного Знамені.

Мапа околиць Дніпродзержинська

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Дніпродзержинська.

Безкоштовно скачати

Об'єм 456 КБ

Мапа плану Дніпродзержинська

Мапа плана центральної частини Дніпродзержинська з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 216 КБ

Схема руху електротранспорту Дніпродзержинська

Схема руху електротранспорту Дніпродзержинська. Трамвайні маршрути Дніпродзержинська.

Авторство Разуменко О.

Безкоштовно скачати

Об'єм 84 КБ

GPS мапа Дніпродзержинська GPS мапа Дніпродзержинська. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ