Мапи інших міст України

Мапа Дзержинська (Торецька)

Історія міста Дзержинськ (Торецьк)

В середині XVIII століття на правому березі річки Кривий Торець, біля Залізної балки, осів козак з Богуслава - Антон Щербина. Він боронив переправу через Кривий Торець та загинув у бою з татарами. 1776 року в балках Сухий Яр та Житній Яр урочища Жований Ліс виникла військова слобода Зайцеве. Близько 1806 року біля селища Зайцеве утворилося кілька хуторів. На честь козака Антона Щербини був названий хутір Щербинівкою.

У 30-ті роки XIX століття хутір Щербинівський та ближні села були з'єднані у село Щербинівка в складі Залізнянської волості Бахмутського повіту. 1860 року була закладена Центральна копальня, прабатько шахти імені Дзержинського. Пізніше було закладено ще дві шахти. З 1869 року, після будівництва Курсько-Харківсько-Азовської залізниці, видобуток вугілля збільшується в декілька разів. У 1871 році гілку залізниці довели до хуторів Залізний та Щербинівка. У 1884 році в селах Зайцеве, Неліпівка та Щербинівка французькі підприємці створили товариство по видобутку кам'яного вугілля та солі. Було закладено дві копальні - Неліпівська (нині шахта імені Артема) та Північна (пізніше шахта імені К. Ворошилова, сьогодні шахта «Північна»).

У 1889 році у Щербинівці було запущено перші коксові печі із отриманням побічних продуктів, а пізніше коксобензольний завод з переробки смоли та ректифікації бензола. У 1894 року у колонії Нью-Йорк (з 1951 року селище Новгородське) вступив до ладу чавуноливарний та механічний заводи, пізніше він став Машинобудівним заводом імені Г. І. Петровського. В кінці XIX століття дає перше вугілля Неліпівська копальня, а навколо Щербинівської будується селище для робітників. В околицях Щербинівки з’являються більше десятка дрібних шахт.

У 1916 року було розпочато спорудження Дзержинського фенольного заводу, який був введений в лад у липні 1917 року. У 1936 році Щербинівка стає центром однойменного району, а у 1938 році його перейменовують у Дзержинськ.

28 жовтня 1941 року Дзержинськ захоплюють гітлерівські війська. 5 вересня 1943 року місто звільнено від фашистських окупантів. У 2016 році місту повертають назву Торецьк.

Мапа околиць Дзержинська

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Дзержинська (Торецька).

Безкоштовно скачати

Об'єм 154 КБ

Схема руху електротранспорту Дзержинська

Схема руху електротранспорту Дзержинська (Торецька). Тролейбусні маршрути Дзержинська (Торецька).

Авторство Денщик М., Разуменко О.

Безкоштовно скачати

Об'єм 52 КБ

GPS мапа Дзержинська GPS мапа Дзержинська (Торецька). В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ