Мапи інших міст України

Мапа Джанкоя

Історія міста Джанкой

Перші письмові згадки про місто Джанкой (по тюркськи - "миле село") зустрічаються в документах за 1855 рік. На 1865 рік в Джанкої, який входив до складу Перекопського повіту Тавріїської губернії, нараховувалося 20 дворів і 114 человік населення. Це були, в основному, німці-колоністи, які займалися переважно землеробством та скотарством.

Будівництво Лозово-Севастопольської залізної дороги, почате в 1871 році, прискорило ріст Джанкою. 2 червня 1874 року Лозово-Севастопольська дорога вступила в лад. Джанкой - одна з її станцій - тепер був зв'вязаний залізною дорогою з центральними районами Росії та Сімферополем. В 1892 році, післе завершення будівництва гілки від Джанкою до Феодосії, станція стала вузловою. В ці роки в Джанкої був побудовний найбільший в Криму млин. Будувалися й дрібні промислові підприємства, ларьки та крамниці. До 1892 року в Джанкої нараховувалося близько 50 дрібних торгових підприємств.

В 1909 році підприємець Харасанов перевів сюди з Курмана (нині селище Червоногвардійське) чавуноливарний завод. Зараз в Джанкої на місці цього заводу знаходиться критий "Кримський ринок". 3 червня 1917 року селище Джанкой отримало статус міста. В роки революції та громадянської війни місто неодноразово знаходилося в руках німецьких, англо-французьких війск, армії Денікіна. В листопаді 1921 року Джанкой став центром Джанкойського округу. Після ВВВ з 33-х промислових та комунальних підприємств міста зцеліло лише одне.

В 1963 році в 15 км від міста було відкрито родовище газу з запасом в 5-7 міліардів кубометрів блакитного палива. Промислова експлуатація родовища почалася в 1966 році. Коли в 1961 році розвернулося спорудження Північно-Кримського каналу, Джанкой став одним з опорних пунктів цього будівництва.

Мапа схема Джанкоя

Мапа плана Джанкоя з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 404 КБ

Докладна мапа Джанкоя

Мапа № 146

Докладна мапа Джанкоя з деталізацією до будинка, з позначенням номерів будинків. Мапа складається з одного файлу.

Видання 2008 року.

Вартість 5 посилань

Об'єм 18,1 МБ

Як отримати

GPS мапа Джанкоя GPS мапа Джанкоя. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ