Мапи інших міст України

Мапа Генічеська

Історія міста Генічеськ

Заснування Генічеська пов'язане з визволенням Причорноморря від турецько-татарського господства та укріпленню південних кордонів держави Російської. Русько-турецька війна 1768 - 1774 рр. закінчилась перемогою Росії, яка отримала вихід в Чорне море.

Перша згадка про Генічеськ (в той час це було невелике містечко) є в наказі Єкатерини II від 10 лютого 1784 року «Про устрій нових укріплень». Саме слово Генічеськ походить від тюркського слова "дженічке" що означає тонкий пролив. З 1812 до 1837 років паралельно вживалася й друга його назва Усть-Азовське, існувала і третя назва - Тонка.

В 1835 році почалося спорудження портових будівель і проклали поштовий тракт до Феодосії, В 1849 році Генічеськ стає невеликим містечком Юзкуйсної волості, Мелітопольського повіту, Таврійської губернії. В травні 1855 року англо-руський флот сильно зруйнував Генічеськ. Після скасування кріпацького ладу в 1861 році, внаслідок реформи, кращі землі відійшли до панства, гірші - до християн, а більша частина християн залишилась безземельною. Основним заняттям цього періоду були рибна здобича, видобув солі та перевезення її в Таганрог й інші азовські порти.

За даними перепису 1897 року в селищі вже мешкало 8100 чоловік. Притік населення почався з будівництва залізної дороги Москва - Симферополь. Між 1898 та 1912 рр. було споруджено порт та прокладено судохідний канал. Вантажооборот порта досяг 16 млн. пудів на рік. На початку 90-х років XIX століття в місті була відкрита митниця, лоцмейстереська дільниця, відділення Петербурзького міжнародного комерційного банку, працювали чавунно-ливарні майстерні, два цегляних заводи, млин, рибокоптильня, фабрика з виробництва сельтерської води. Незважаючи на отриманий, в 1903 році, статус міста ще довгий час зберігався напівселянський уклад життя. Єдиним культурним осередком був любительський театр, для якого земство в 1911—1912 рр. спорудило будівлю.

Сьогодні Генічеськ один з найбільших курортів Азовського моря.

Мапа плана Генічеська

Мапа плана Генічеська з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 554 КБ

GPS мапа Генічеська GPS мапа Генічеська. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ