Мапи інших міст України

Мапа Глухова

Історія міста Глухов

Перші письмові згадки про Глухів датуються 1152 роком. У 1239 році монголо - татари розорили Чернігів і єпископ Чернігова переїхав до Глухова, встановивши за містом статус центру удільного князівства до середини XIII століття, яке повністю залежало від Золотої Орди. У 1352 році епідемія чуми знищила все населення міста.

У 1644 році місту надано Магдебурзьке право. У 1664 році місто вистояло перед натиском військ короля Яна II Казимира. Восени 1708 року шведські війська під керівництвом Карла XII вступили на територію Лівобережної України, його підтримав гетьман Іван Мазепа. У результаті цього, Петро I наказав знищити гетьманську столицю - Батурин і обрати нового гетьмана в Глухові. З 1708 по 1764 роки Глухів є столицею українських гетьманів. 5 січня 1708 року в Глухові, Мазепу заочно стратили та піддали анафемі. 6 листопада 1708 року гетьманом Лівобережної України був обраний Іван Скоропадський. Глухів залишається столичним містом до кінця XVIII століття. У 1748 році Глухів був повністю знищений сильною пожежею, але за допомогою гетьмана Кирила Розумовського і архітектора Андрія Квасова місто було повністю відбудовано. Тут були зведені резиденція гетьмана, придворна опера, два пансіонати для дітей, церква, бібліотека та інші будівлі. У 1764 році після скасування гетьманщини в Глухові було споруджено будинок Малоросійської колегії. У XVIII столітті в Глухові працював великий цегляний завод, виготовляли гармати, церковні дзвони, виробляли кахель, мідний посуд. З 1782 року Глухів стає повітовим містом.

У другій половині XIX століття місто відродилося завдяки родині Терещенків, які заснували тут кілька лісопильних, цукрових і спиртових заводів. У 1874 році в Глухові заснували учительський інститут, а також ремісниче училище, чоловічу та жіночу гімназії та дві лікарні. У 1895 році через Глухів прокладена залізниця.

Мапа плану Глухова

Мапа плану центральної частини Глухова з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 261 КБ

Повна мапа Глухова Повна мапа Глухова з деталізацією до квартала. На мапі позначені вулиці, парки, міська застройка та промислова зона без вказання назв.

Безкоштовно скачати

Об'єм 426 КБ

GPS мапа Глухова GPS мапа Глухова. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ