Мапи інших міст України

Мапа Горлівки

Історія міста Горлівка

На території теперішньої Горлівки у 1754 році виникає село Государів Байрак. На початку XIX ст. тут були відкриті поклади вугілля, почали з’являтися християнські дрібні шахти.

З початком будівництва Курсько - Харківсько - Азовської залізниці у 1867 році було засноване робоче селище, назване на честь гірського інженера П. Н. Горлова - Горлівкою. В цей час починається промисловий видобуток вугілля. У 1871 - 1874 роках був побудований рудник «Корсуньська копь 1», нині шахта «Кочегарка». На той час шахта була найбільшим підприємством вугільної промисловості Донбасу. У 1889 році засновано «Товариство південноруської кам’яновугільної промисловості».

У 1886 році з’явилася шахта по видобутку кіноварі та завод по виробництву ртуті, який дав першу у Росії ртуть. У 1897 році побудований машинобудівний завод, навколо якого з’явилося робоче селище на 3 000 чоловік. Навколо Горлівки будувалися інші підприємства зі своїми селищами, які поступово зливалися.

В грудні 1905 року в Горлівці відбулося велике збройне повстання проти самодержавства. У 1925 році з шахтних й заводських селищ був створений районний центр Горлівка. В роки індустріалізації в Горлівці пройшла реконструкція старих підприємств. З’явилися нові підприємства такі як коксохімічний завод в 1928 році, в 1932 році - шахта імені Румянцева, в 1933 році - шахта «Кочегарка», в 1933 році - азотно - туковий завод імені Серго Орджонікідзе, в 1933 році - найбільший у світі цех за виробництвом врубових машин на машинобудівному заводі. У 1941 році вступила до ладу найбільша на Донбасі шахта № 4 - 5 «Микитівка». У 1932 році Горлівка отримала статус міста.

29 жовтня 1941 року в Горлівку вторглися фашисти. 5 вересня 1943 року місто було звільнене від окупаційного режиму гітлерівської Німеччини.

В повоєнні роки місто й в подальшому розвивається як великий промисловий центр.

Мапа плану Горлівки

Мапа плану Горлівки з деталізацією деяких вулиць та споруд. На мапі вказані магістральні шляхи в'їздів до Горловки.

Для адекватного разпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 550 КБ

Мапа плану Горлівки

Мапа плану Горлівки з позначеннями ландшафту, деяких вулиць та споруд. На мапі вказані магістральні шляхи в'їздів до Горловки.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 820 КБ

атлас Горлівки

Мапа № 126

Мапа-атлас Горлівки з деталізацією до будинка.

Видання 2007 року.

Вартість 10 посилань

Об'єм 153 МБ

Як отримати

Схема руху електротранспорту Горлівки

Схема руху електротранспорту Горлівки. Трамвайні та тролейбусні маршрути Горлівки.

Авторство Разуменко О.

Безкоштовно скачати

Об'єм 136 КБ

GPS мапа Горлівки GPS мапа Горлівки. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ