Карті інших міст України

Мапа Гурзуфа

Історія міста Гурзуф

Вперше Гурзуф згадується у візантійського письменника VI століття Прокопія. На средньовічних італійських мапах Гурзуф носить назву Горзаніум. В Гурзуфській бухті в 1472 році Протягом 5 днів ховався від буревію парусник відомого руського мандрівника, тверського купця Афанасія Никитина, першого європейця, який здійснив «ходіння за три моря» в Індію.

В свій час в Гурзуфі Пушкін працював над поемою «Кавказький полонений».

В 1912 році тут побудував дачу Костянтин Коровін, пейзажист та художник-декоратор. Зараз дача - будинок творчості відпочинку художників. В будинку творчості знаходиться постійно діюча виставка мапин та етюдів, написаних художниками в Криму.

Влітку 1925 року в живописній місцевості між Ведмідь-горою та Гурзуфом було відкрито перший в країні піонерський табір-санаторій Артек. Ініціатором його створення був З.П. Соловйов, досвідчений лікар, заступник народного комисару з охорони здоров'я. В 1925 році в Артеці відпочивали 289 піонерів.

7 листопада 1941 року Гурзуф був окупований німецькими загарбниками. 16 квітня 1944 року війська 323-го гвардійського гірськострілкового червонопрапорного полку звільнили Гурзуф.

Після війны в санаторії Міністерства оборони побудовані нові лікувальні корпуси, водолікарня, клуб, зимовий плавальний басейн, комплекс спортивних споруд. В червні 1959 р. в Гурзуфі відкрито міжнародний туристичний молодіжний табір "Супутник", в якому за зміну можуть відпочити до 500 человік. За останні роки в Гурзуфі побудовано багато нових житлових будинків, проведені великі роботи з благоустрою селища.

Мапа плану Гурзуфа

Мапа плану Гурзуфа з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 105 КБ

Мапа плану Гурзуфа Мапа плана Гурзуфа з деталізацією вулиць, деяких споруд та визначних пам'яток.

Безкоштовно скачати

Об'єм 167 КБ

Мапа плану Гурзуфа Мапа плана Гурзуфа з деталізацією вулиць, деяких споруд та визначних пам'яток.

Безкоштовно скачати

Об'єм 231 КБ

Мапа-схема Артека Мапа - схема Артеку. На мапі позначені адміністративні будівлі, табори, готелі, спортивні споруди, визначні пам'ятки, комплекси технічного забезпечення, медичні заклади, пункти харчування.

Безкоштовно скачати

Об'єм 230 КБ

Супутникова мапа Артека Супутникова мапа міжнародного дитячого центру "Артек". На мапі позначені основні споруди та деякі вулиці.

Безкоштовно скачати

Об'єм 695 КБ

GPS мапа Гурзуфа GPS мапа Гурзуфа. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ