Мапи інших міст України

Мапа Каховки

Історія міста Нова Каховка

Каховка заснована в 1791 році росіянином полковником Д. М. Куликівським на місці старої турецької фортеці XV століття Іслам - Кермен. Назву місто отримало на честь військовослужбовців - братів Каховських. Сім'я Куликовських володіла Каховкою більше ста років, поки її в 1879 році не перетворили на торгівельне містечко, завдяки вигідному розташуванню біля відомої переправи через Дніпро. Ярмарки праці, на які з'їжджалися близько сорока тисяч приїжджих працівників, були великим постачальником робочої сили у великі поміщицькі садиби Трубецьких, Фальц - Фейнів, Мордвинових та інших.

Наприкінці ХIХ століття завдяки будівництву залізниць стало розвиватися промислове виробництво, будуються горілчаний, пивоварний, лісопильний заводи, фабрика безалкогольних напоїв. У межах міста будуються чотири пристані. У місті було шість шкіл, лікарня, бібліотека. Розвитку міста сприяли його нові власники - купці Панкеєви, відомі меценати Каховки. Під час громадянської війни влада в місті багато разів змінювалася і найвідомішими події стали бої між Червоною Армією та білогвардійцями з 7 серпня по 28 жовтня 1920 року, і увійшли в історію під назвою "Каховський плацдарм". Тваринницька, зернова і овочівницька галузі в тридцяті роки XIX століття сформували профілюючий тип Каховки і всього регіону. У грудні 1938 року Каховці надали статус міста.

Наприкінці серпня 1941 року Каховку захопили війська гітлерівської Німеччини. 2 листопада 1943 року Каховку звільнили від фашистських загарбників.

Після війни Каховка стає індустріальним центром Херсонщини. З 1950 по 1956 роки в районі міста будувалася Каховська гідроелектростанція. Тут будуються заводи залізобетонних виробів, ремонтний та електрозварювального устаткування. 24 лютого 1972 року за рішенням Президії Верховної Ради УРСР Каховка отримала статус міста обласного підпорядкування.

Мапа плану Каховки

Мапа плану Каховки з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 566 КБ

Докладна мапа Каховки

Мапа № 152

Докладна мапа Каховки з деталізацією вулиць та споруд.

Вартість 5 посилань

Об'єм 9,26 МБ

Як отримати

GPS мапа Каховки GPS мапа Каховки. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ