Мапи інших міст України

Мапа Калуша

Історія міста Калуш

Перша письмова згадка про Калуш була знайдена в дванадцятитомнику Галицьких міських книг (Галицьке староство було в той час під Польською короною) і датована 27 травня 1437 р. Мова йшла про "суд у найближчий вівторок після Трійці з участю королівського чоловіка Драгуша із Калуша проти Митька із Куроша". З цього часу згадка про Калуш все частіше зустрічається в різних земських книгах. Назва міста правдоподібно походить від слова "калюші": природних сольових джерел, в яких у давнину добували сіль.

З 1533 року Калуш стає адміністративним центром староства, до якого належало ряд сіл, хоча до 1549 р. Калуш і залишався селом, яке входило до складу Галицького староства. У 1549 р. польський король Сигізмунд Август уповноважує Пелзького воєводу, коронного гетьмана і Галицького старосту Миколу Сенявського заснувати місто Калуш з відповідною юрисдикцією на самоврядування - Магдебурзьким правом. В липні 1594 року на Калуш здійснено татарський набіг. Місто було зруйновано дощенту.

У XV ст. Калуш переживав період розквіту. Місто було відоме своїм розвинутим солевидобутком, броварнею та виробництвом солоду. Вироблялися бікарбонат натрію, селітра, а на початку XIX ст. була заснована ливарня для виробництва церковних дзвонів.

За першим поділом Польщі 1772 р. Калуш відходить до Австрії, а коли Австрійсько-Угорська монархія розпалася і утворилася Західно - Українська Народна Республіка (ЗУНР), громадяни Калуша встановили міську адміністрацію ЗУНР.

Під час Другої світової війни місто було окуповане фашистськими військами (1941-1944 рр.).

Мапа плана Калуша

Мапа плана центральної частини Калуша з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 170 КБ

Мапа плана Калуша

Мапа № 045

Мапа плана Калуша з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Видання 2006 року.

Вартість 5 посилань

Об'єм 7,11 МБ

Як отримати

GPS мапа Калуша GPS мапа Калуша. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ