Мапи інших міст України

Мапа Коктебеля

Історія селища Коктебель

В західній частині Коктебеля, між селищем й Карадагом, піднімається плато - холм Тепсень. У VIII - IX віках на Тепсені знаходилося велике середньовічне городище. У VIII - X віках городище на Тепсені стає одним з найбільших в південно - східному Криму землеробних рімісничих поселень. У IX - X століттях городище було зруйновано печенігами й припинило своє існування. У XIII - XIV віках Тепсень відроджується вже в якості портового містечка й стає прередмістям Кафи (Феодосії) і тому губиться в тіни її величі.

До кінця XIX століття Коктебельська долина належала професору Едуарду Андрійовичу Юнге, який придбав її частинами, у татар які розорилися. Професор дуже хотів впорядкувати долину и тому роздав землю селянам, щоби вони саджали сади та обробляли родючу землю. Коктебель став відомим у XX столітті, частково, завдяки поету і перекладачу, художнику і філософу - Максиміліану Олександровичу Волошину.
Коктебель розташований в зручному для планеристів місці, тому з 1944 по 1991 роки він носить назву Планерське. В околицях Коктебеля, над хребтом Узун - Сирт, утворюються вісхідні потоки повітря, які дозволяють планерам парити довгий час. З 1923 року по 1935 роки тут щорічно проводилися з'їзди планеристів СРСР, була відкрита Вища льотно - планерна школа. У 1938 році Коктебель отримує статус селища міського типу в складі Феодосійського району.

В наші дні Коктебель велике курортне селище, на території якого розташувалися: турбаза "Приморря" та пансіонат "Голуба затока". На околиці селища знаходиться завод по виготовленню вин та коньяків.

Мапа плану Коктебеля

Мапа плану Коктебеля з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 116 КБ

Мапа плану Коктебеля Мапа плану Коктебеля з деталізацією вулиць, деяких споруд та визначних пам'яток.

Безкоштовно скачати

Об'єм 502 КБ

GPS мапа Коктебеля GPS мапа Коктебеля. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ