Мапи інших міст України

Мапа Коломиї

Історія міста Коломия

Перша згадка про Коломию знаходиться в Галицько-Волинському літопису під 1241 роком. Центр Коломиї знаходився поблизу теперішньої ратуші. 1405 року Коломия отримала Магдебурзьке право.

У той час місто стояло на пограниччі Польщі, Угорщини та Волощини. В 1411 р. Коломию з усім Покуттям було продане на 25 років молдавському господареві Олександрові. З 1498 року по 1626 рік турки і волохи періодично руйнували місто.

В 1648 р., коли повстанські загони Семена Височана діяли на Прикарпатті, за стінами Коломийського замку шукала притулку польська шляхта з навколишніх містечок. У другій половині XVII століття у селах Коломийського повіту посилився опришківський рух.

У 1772 р., після першого поділу Польщі, Коломия відійшла під владу Габсбургів. За новим адміністративним поділом 1781 р. місто було включене до Станіславської округи і частково втратило свої функції повітового центру.

15 вересня 1914 р. в Коломию вступили російські війська. 1 листопада 1918 р. проголошено Західно-Українську Народну Республіку. 15 травня 1919 р. понад 100-тисячна польська армія прорвала український фронт, а 24 травня Коломию зайняло румунське військо. У місті встановилася польська влада.

За Другої Світової Війни третину міста було спалено, єврейське населення було знищене. 28 березня 1944 р. радянські війська визволили Коломию.

Мапа околиць Коломиї

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Коломиї.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 222 КБ

Повна мапа Коломиї

Мапа № 063

Повна мапа Коломиї з докладним описом вулиць та деяких споруд. Мапа складається з одного файлу.

Видання 2006 року.

Вартість 5 посилань

Об'єм 5,12 МБ

Як отримати

GPS мапа Коломиї GPS мапа Коломиї. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ