Мапи інших міст України

Мапа Коростеня

Історія міста Коростень

На початку Х ст. в Іскоростені існувала фортеця. Іскоростень згадується за княгині Ольги, коли вона прийшла з військом помститися за чоловіка, князя Ігора. Воїни прив'язали до птахів вуглі й птахи спалили місто. З тих пір Іскоростень на деякий час зник з хронік. У ХІ ст. місто було в складі Великого князівства Литовського. В кінці XI ст. литовський князь Олегард подарував ці землі своєму воїну з Брянська - Тереху.

У 1586 р. крупний магнат Прокоп Мержевицький, одружившись на одній зі спадкоємок Тереха, отримав маєток Іскоростень й за нього Іскоростень отримав статус міста. 22 травня 1589 р. Іскоростень отримав Магдебурзьке право. Під час визвольної війни Богдана Хмельницького у 1649 р. Іскоростень був взятий загонами Гераськи, вибив з міста польську шляхту, при цьому оборонні укріплення були зруйновані. У 1795 р. Іскоростень був приєднаний до Російської Імперії і місто стало центром однойменної волості Овручського повіту Волинської губернії.

Поштовхом для розвитку міста стало будівництво залізниці Київ - Ковель у 1902 році. В місті виникають декілька підприємств: меблева, механічна й шкіряна майстерні, порцеляновий завод. Місто у роки революції та громадянської війни багаторазово переходило з рук у руки, поки 12 жовтня 1920 року Червона Армія кінцево звільнила місто. В березні 1923 року Коростень став селищем міського типу, а 1 січня 1926 року йому привласнено статус міста.

7 серпня 1941 року Коростень було окуповано гітлерівськими військами. 28 грудня 1943 року Коростень звільнили від загарбників.

У 1947 році знову запущено завод "Жовтнева кузниця". 1949 року введено в експлуатацію завод "Торфмаш" (з 1961 року "Коростеньхіммаш"). У 1960 році почав роботу завод залізобетонних шпал, а з 1964 року - бавовнопрядильна фабрика.

Мапа плану Коростеня

Мапа плану Коростеня з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 245 КБ

GPS мапа Коростеня GPS мапа Коростеня. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ