Мапи інших міст України

Мапа Ковеля

Історія міста Ковель

Вперше Ковель згадується у грамоті 1518 року, в якій польський король Сігізмунд І дозволив князю Василю Сангушку збудувати на основі села Ковле місто та надав йому Магдебурзького права. У 1543 році місто перейшло в управління до ковельських старост, котрі опікувалися його благоустроєм, розподіляли королівські прибутки, чинили суд над мешканцями Ковеля. 4 червня 1564 р. Ковель зі своєю волостю переходить до російського князя Андрія Курбського, за умови дотримання литовського статусу і місцевих законів.

У ХVI-ХVIII ст. на околиці Ковеля був побудований укріплений мурований замок який згодом став осереддям міста. В ХVII і напочатку ХVIII ст. Ковель починає занепадати і польські королі віддають місто в оренду, як свою власність. У 1770 році Ковель отримав Дмитро Яблоновський на правах оренди на два роки. Пізніше Ковель переходить до краківського воєводи Вацлава Петра Жевуського. У ХVIII столітті Ковель повертає втрачені позиції і стає значним ремісничим і торговельним центром Волині, в якому утверджуються товарно - грошові відносини. Після третього поділу Польщі у 1795 р. Ковель став повітовим містом Російської Імперії. У 1873 році через Ковель була прокладена залізниця Брест - Київ, та лінії з Ковеля до Любліна та Варшави у 1877 році.

28 червня 1941 року місто окуповане частинами німецької армії. 6 липня 1944 року Ковель було визволено від німецько - фашистської окупації.

Нині Ковель потужний залізнодорожний вузол на мапі Західної України. Місто є важливим промисловим і культурним центром, де функціонує одинадцять промислових підприємств, чимало культурних установ.

Мапа плану Ковеля Мапа плану Ковеля з позначенням деяких вулиць.

Безкоштовно скачати

Об'єм 604 КБ

Докладна мапа Ковеля

Мапа № 090

Докладна мапа Ковеля з докладним описом вулць і деяких споруд. Мапа складається з одного файлу.

Видання 2007 року.

Вартість 5 посилань

Об'єм 2,7 МБ

Як отримати

GPS мапа Ковеля GPS мапа Ковеля. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ