Мапи інших міст України

Мапа Краматорська

Історія міста Краматорськ

Офіційне заселення території де знаходиться Краматорськ було почато хорунжием Степаном Тарановим в серпні 1752 року.

В 1868 році на Курсько-Харьківо-Азовській залізній дорозі, яка будується, у ріки Казений Торець з'явилась залізнодорожна полустанція Краматорська. Мета її будівництва - влаштування роз'їзду для пропуску зустрічних потягів.

Походження назви Краматорська за першою версією виникло від словосполучення слів "Крам на Торі" (Тор - першопочаткова назва ріки Казений Торець), а крам, тобто, дріб'язковий товар. За іншою версією в районі міста в XVIII столітті проходив південний рубіж Росії, тобто кромка, яка трансформувалась в крама, перетинаюча ріку Тор.

Другою за важливістю подією в дорадянській історії міста став початок будівництва біля ст. Краматорська механічного заводу фірми "В. Фіцнер і К. Гампер" в 1896 р. В 1898 р. на базі вже існуючого механічного заводу розвернулося будівництво доменого відділення. Тим самим, було дано заснування теперішньому Краматорському металургійному заводу.

До 1908 року чисельність робочих тільки на заводі Краматорського металургійного Товариства в 1917 р. складала 5412 чол. В той час село Белянське вже злилося в єдине поселення з селищем Краматорівка. В 20-е рр. селище стає центром так званого Краматорського заводського району та після ліквідації в 1925 р. Донецької губернії входить в склад Артемівського округу. 14 лютого 1926 року, Краматорській надана категорія - селище міського типу. За даними перепису, до кінця 1926 р. в ньому мешкало більше 12 тис. чоловік. В 1928 р. в Краматорскій було побудовано шиферний завод. 8 жовтня 1929 р. сталося закладання і почалось будівництво гіганта індустрії - Новокраматорського машинобудівельного заводу. Віднині селище стає одним з крупних промислових центрів не тільки Донбасу, але й всієї країни. В червні 1932 р. селище міського типу Краматорська було віднесене до разряду міст обласного підпорядкування й отримало назву Краматорськ.

Мапа плана Краматорська

Мапа плана Краматорська з деталізацією вулиць.

Безкоштовно скачати

Об'єм 1,12 МБ

Схема руху електротранспорту Краматорська

Схема руху електротранспорту Краматорська. Трамвайні та тролейбусні маршрути Краматорська.

Авторство Разуменко О.

Безкоштовно скачати

Об'єм 92 КБ

GPS мапа Краматорська GPS мапа Краматорська. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ