Мапи інших міст України

Мапа Краснодона

Історія міста Краснодон

Перші згадки про поселення на території нинішнього Краснодона з'являються у 1910 році коли почалася промисловий видобуток вугілля. Землі в околиці поселення належали заможним козакам Сорокинський та сусідніх волостей станиці Гундорівської Донецького округу Війська Донського. Незабаром землю беруть в оренду представники акціонерних товариств Московсько-Казанської і Урало-Кавказької залізниць, торгові доми, індивідуальні підприємці.

Ряд шахт об'єдналися в рудник який став називатися за назвою найближчого хутора Сорокіне, перше вугілля в промислових масштабах було видобуто 1914 року. У 1916 році на руднику працювало близько тисячі шахтарів. У 1917 році були споруджені нові шахти - одна вертикальна і три похилих. Після громадянської війни велика кількість шахт була зруйнована, згодом їх не тільки відновили, але й модернізували. В кінці 1920-х років був розбитий парк і кілька скверів, швидкими темпами йде будівництво житла. До 1935 року в трест "Сорокінвугілля" входило 25 шахт, а в 1941 році їх стало вже понад 40.

28 жовтня 1938 селище Сорокіно отримало статус міста і перейменоване у Краснодон. Перед Другою Світовою війною в місті проживало близько 25 тисяч чоловік. Перед Великою Вітчизняною війною були побудовані і відкрито лікарню, три гірничопромислових училища, три школи.

20 липня 1942 місто захопили фашистські війська. 14 лютого 1943 місто було звільнене від гітлерівських загарбників. Під час окупації в цих краях діяла відома підпільна молодіжна організація "Молода гвардія".

У 1976 році був здобутий перший мільйон тонн вугілля на шахті "Молодогвардійська". Сьогодні Краснодон районний центр, місто обласного підпорядкування Луганської області.

Мапа плану Краснодона

Мапа плану Краснодона з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 406 КБ

Схема руху електротранспорту Краснодона

Схема руху електротранспорту Краснодона. Тролейбусні маршрути Краснодона.

Авторство Денщик М. Разуменко О.

Безкоштовно скачати

Об'єм 62 КБ

GPS мапа Краснодона GPS мапа Краснодона. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ