Мапи інших міст України

Мапа Лозової

Історія міста Лозова

Перші офіційні відомості про селище Лозову з'явилися з прокладанням Курсько - Харківо - Азовської залізниці. У другій половині XIX століття починається будівництво станції, а у 1862 році при станції було засноване селище. У 1869 році розпочалося будівництво станції з назвою Лозова, саме цей рік вважається датою заснування міста. У 1902 році станція перетворюється у залізничний вузол.

Лозова стала перевалочним пунктом відвантаження та закупівлі хліба на Лівобережній Україні. В 1926 році було побудоване та почало функціонувати паровозне депо, в місті було дві електростанції, маслобійні, млини, хлібопекарні, завод безалкогольних напоїв. З 1928 року Лозова стає великим залізничним вузлом. В серпні 1928 року селищу Лозова надано статус міста. В кінці 30 - х років XX століття було побудовано декілька промислових підприємств: цвяховий, масловий та дротяний заводи, побудовано водогін, закладено парк культури та відпочинку, споруджено стадіон та будинок культури.

В жовтні 1941 року Лозова була захоплена німецько - фашистськими військами. В серпні 1944 року місто звільнене від окупантів.

У 1966 році був побудований Лозівський ковальсько - механічний завод. У 1930 році була побудована машинно - тракторна майстерня, а у 1958 році вона перетворилася у ремонтний завод, в наші дні це потужне підприємство ВАТ "Лозівській завод металоконструкцій". 1959 року було засновано завод "Трактородеталь".

Найстарішим підприємством Лозової являється Панютінський вагоноремонтний завод, заснований ще у 1869 році. Сьогодні він перетворився в Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів "Укрспецвагон".

Докладна мапа Лозової

Докладна мапа Лозової з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 273 КБ

GPS мапа Лозової GPS мапа Лозової. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ