Мапи інших міст України

Мапа Лубен

Історія міста Лубни

Перші відомості про поселення Лубни відносяться до 988 року, коли князь Володимир Святославич заклав фортецю Посульської оборонної лінії для захисту від половців південних кордонів Київської Русі. Першопочатково на річці Сула, в урочищі «Верхній Вал» була побудована дерев'яна (луб'яна) фортеця. В серпні 1107 року під Лубнами відбулася битва між військами Київської Русі та половцями. Війська Святополка Ізяславича та Володимира Мономаха наголову розбили супротивника. 1239 року Лубни зруйнувала монголо - татарська навала, але поселення не припинило свого існування і відродилося у XIII сторіччі.

Сучасне місто Лубни було засноване, на річці Сулі, в 1589 році Олександром Вишневецьким під назвою Олександрів, але нова назва міста не прижилася. У 1591 році Лубни отримали Магдебурзьке право. У Лубнах побудували один з найкращих замків в Європі.

З 1648 по 1781 роки Лубни стають центром Лубенського полку. В 1709 році в місті відкрили одну з перших на мапі України аптек та за вказівкою Петра I закладено ботанічні сади для вирощування лікарських рослин. З 1781 року Лубни стають містом Київського намісництва, з 1797 року повітовий центр малоросійської губерніі, а з 1802 року центр Лубенського повіту Полтавської губернії.

З прокладанням залізниці у 1901 році пожвавився промисловий розвиток міста. Під час революції 1905 - 1907 років, у місті було утворено "Лубенську республіку". З 1923 року Лубни стають районним центром та центром Лубенської округи.

12 вересня 1941 року місто захопили гітлерівські війська. 18 вересня 1943 року Лубни звільнили від фашистських загарбників.

Мапа плану Лубен

Мапа плана центральної частини Лубен з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 237 КБ

GPS мапа Лубен GPS мапа Лубен. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ