Мапи інших міст України

Мапа Макіївки

Історія міста Макіївка

Датою заснування міста Макіївка вважається дата першої згадки у 1690 році поселення запорізьких козаків Ясинівка.

В 1787 році виникла слобода Макіївська, яка пізніше, з 1965 року селище Макіївка включене в територію Гірняцького району міста. В 1815 році вона стала центром Макіївської волості.

В кінці XVIII ст. нові землі були поділені на губернії, при цьому територія теперішньої Макіївки була віднесена до Області Війська Донського, східний кордон якого був прокладений по річці Кальміус.

В середині ХIХ ст. в Макіївській волості почався видобуток кам’яного вугілля. Було побудовано декілька дрібних поміщичих шахт, які в 1859 році об’єднані в Макіївський кам’яновугільний рудник.

В 1880-х роках була прокладена залізна дорога Макіївка - Ханженково - Кринична, а до початку XX ст. закінчене будівництво на півночі від Макіївки металургійного заводу «Уніон» з доменною та двома мартенівськими пічами. Біля заводу в 1892 році виникло робоче селище Дмитрієвськ, який став торгово-промисловим й культурним центром для навколишніх селищ та слобід.

В липні 1917 року селище Дмитрієвськ отримло статус міста і став центром Макіївського району. В лютому 1919 року Макіївський район було включено до складу Донецької губернії.

В травні 1923 року було проведене злиття Макіївського волосного виконкому з Дмитрієвським міськвиконкомом в одну адміністративну одиницю, та створення Макіївського райвиконкому в місті Дмитрієвську. В серпні 1930 року Макіївський район був розформований, а населені пункти, які знаходилися в його підпорядкуванні, передані Дмитрієвському райвиконкому.

В 1931 році Дмитрієвськ був перейменований в місто Макіївка.

В жовтні 1941 року гітлерівські війська увірвалися в місто. В вересні 1943 року місто було визволене від фашистських загарбників.

Мапа Макіївки Мапа плану Макіївки з позначенням районів та деяких вулиць.

Безкоштовно скачати

Об'єм 871 КБ

Мапа центру Макіївки Мапа плану центральної частини Макіївки з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 320 КБ

Повна мапа Макіївки

Мапа № 026

Повна мапа Макіївки з докладним описом вулиць, деяких споруд. Мапа складається з двох файлів. Один файл безпосередньо мапа Макіївки (зі збільшеним центром міста), інший - експлікація та околиці міста.

Видання 2005 року.

Вартість 5 посилань

Об'єм 12,2 МБ

Об'єм 9,2 МБ

Як отримати

Повна мапа Макіївки
Докладна мапа Макіївки

Мапа № 136

Докладна мапа Макіївки з деталізацією до будинка. Мапа складається з 29 файлів та містить опис вулиць.

Видання 2008 року.

Вартість 7 посилань

Об'єм 28,7 МБ

Як отримати

Атлас Макіївки

Мапа № 137

Мапа-атлас Макіївки з деталізацією до будинка.

Видання 2008 року.

Вартість 10 посилань

Об'єм 201 МБ

Як отримати

Схема руху електротранспорту Макіївки

Схема руху електротранспорту Макіївки. Трамвайні та тролейбусні маршрути Макіївки.

Авторство Разуменко О.

Безкоштовно скачати

Об'єм 142 КБ

GPS мапа Макіївки GPS мапа Макіївки. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ