Мапи інших міст України

Мапа Марганця

Історія міста Марганець

На території сучасного Марганця була заснована друга Запорізька Січ - Буцко - Томаківська Січ. Розташовувалася вона на острові Томаківка (частина острова затоплена Каховським водосховищем, а частина знаходиться між рікою Томаківка і водосховищем біля Острову). Площа острова складала близько 300 га. Острів омивали ріки Русло, Бугай, Ревун. Буцко - Томаківська Січ утворилася близько 1540 року і проіснувала до 1593 року, коли турецько - татарські війська зруйнували Січ. Острів був цитаделлю козацько - селянського повстання, 1591 - 1593 років, під проводом Криштофа Косинського. У середині грудня 1647 року тут побував Богдан Хмельницький з сином Тимофієм і звідси в січні 1648 року він напав на Нікітінську Січ та розгромив польський гарнізон.

У 1880 році житель села Городище при копанні криниці знайшов незвичайно чорну землю. Геологічний комітет гірського департаменту визначив що це марганцева руда. Влітку 1883 року геолог Валеріан Олександрович Домгер також знаходить марганцеву руду біля річки Мелах. У 1886 році відкрита перша марганцева шахта, а до 1910 року підприємство стає найбільшим світовим постачальником марганцю.

У 1926 році село Городище перейменовують у Комінтерн. У 1938 році Комінтерну надають статус міста і перейменовують на Марганець.

У серпні 1941 року Марганець захоплений гітлерівськими військами. 7 лютого 1944 місто звільнено від фашистських окупантів.

У 1950-х роках острів Томаківка був частково затоплений Каховським водосховищем, змінився клімат цього регіону.

Сьогодні Марганець є містом обласного підпорядкування у складі Дніпропетровської області на мапі України.

Мапа плану Марганця

Мапа плану Марганця з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 497 КБ

GPS мапа Марганця GPS мапа Марганця. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ