Мапи інших міст України

Мапа Маріуполя

Історія міста Маріуполь

Сучасне поселення в гирлі Кальміусу засноване в XVI ст. запорізькими козаками, нащадками колишніх бродників. В 1776 році на місці скасованого козацького посту Домахи створена Кальміуська слобода. В 1777 році закладена Свято-Миколаївська церква, яка знаходилася в Кальміуській фортеці. В 1778 році поблизу слободи закладене повітове місто Павловськ - рік офіційної дати утворення Маріуполя.

В 1779 році імператриця Єкатерина II надала грамоту, в якій місто йменувалося «Маріанополь». На плані від 20 жовтня 1779 року назва записана як «місто Маріу-поль». 24 березня 1780 року за настоюванням митрополита Ігнатія місто кінцево перейменоване в Маріуполь, псевдогрецька назва «-поль», тобто місто, і «Марії», на честь Марії Федорівни, дружини нащадка царського престолу, майбутнього імператора Павла I.

Значних збитків зазнав Маріуполь під час Кримської війни 1853 - 1856 років. З 1859 по 1873 рік місто знаходилося в складі грецького Олександрівського повіту Єкатеринославської губернії Російської Імперії. В кінці XIX ст. в місті з’явилася залізниця, новий великий порт і металлургійні заводи.

13 лютого 1897 року було запущено трубозварний стан «Нікополь» який є одним з прабатьків комбінату імені Ільїча. В роки індустріалізації тут був побудований завод - гігант «Азовсталь» та багато інших підприємств.

Під час громадянської війни Маріуполь багато разів переходив з рук у руки, місто знаходилося в складі УНР, Донецько-Криворізької Радянської Республіки, Української держави (Гетьманату), УРСР, державного утворення ЗСПР. Кінцево Маріуполь перейшов до більшовиків 4 жовтня 1920 року.

Місто пережило фашистську окупацію з 1941 - 1943 роки та економічний спад наприкінці XX століття.

Мапа околиць Маріуполя

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Маріуполя.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 275 КБ

Мапа плану Маріуполя

Мапа плану центральної частини Маріуполя з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 221 КБ

Повна мапа Маріуполя Повна мапа Маріуполя з деталізацією до квартала. На мапі позначені вулиці, парки, міська застройка та промислова зона без вказання назв.

Безкоштовно скачати

Об'єм 351 КБ

Докладна мапа Маріуполя

Мапа № 052

Докладна мапа Маріуполя з докладним описом вулиць, позначенням деяких номерів будинків. Мапа складається з одного файлу.

Видання 2006 року.

Вартість 7 посилань

Об'єм 11,2 МБ

Як отримати

Докладна мапа Маріуполя

Мапа № 128

Докладна мапа Маріуполя з докладним описом вулиць та деяких споруд. Мапа складається з одного файлу.

Видання 2006 року.

Вартість 10 посилань

Об'єм 13,0 МБ

Як отримати

GPS мапа Маріуполя GPS мапа Маріуполя. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ