Мапи інших міст України

Мапа Мелітополя

Історія міста Мелітополь

Походження назви міста Мелітополя від грецької „Мелітос” – „медове місто”. На місці теперішнього міста було розміщене невелике ногайське селище Кизил-Яр. В липні 1769 року російське військове командування побудувало на місці сучасного міста редут, в якому чергову службу несли запорізькі козаки.

2 лютого 1784 року Єкатерина ІІ видала наказ про створення селення на щойно завойованих землях Таврійської губернії. В 1816 році поселення отримало назву Новоолександрівська Слобода. 7 січня 1842 року Слободу віднесли до категорії міст й назвали Мелітополь на честь портового міста Мілета. 31 січня 1845 року Сенатським наказом було оголошено про затвердження герба Мелітопольського повіту. В 1874 році починає функціонувати станція Мелітополь Лозово-Севастопольської залізної дороги.

Восени 1920 року після декількох змін керівництва Радянська Влада на Мелітопольщині встановлюється кінцево. Почався радянський етап в розвитку краю. В 1932 році на території України було утворено п’ять областей. Мелітопольський район опинився на території Дніпропетровської області. З 10 січня 1939 року Указом Президіуму Верховної Ради СРСР була утворена Запорізька область, а 28 червня Мелітопольська міськрада перейшла в обласне підпорядкування.

На початку жовтня 1941 року територія району була окупована фашистами. 23 жовтня 1943 року Мелітополь було звільнено.

Ріст економічного потенціалу міста в повоєнні часи визначив зміну його обліку. В 1948 році було затверджено генеральний план забудови міста, згідно якого житлове будівництво велося в верхній, нагірній його частині.

Мапа плану Мелітополя

Мапа плана центральної частини Мелітополя з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 242 КБ

Повна мапа Мелітополя

Мапа № 038

Повна мапа Мелітополя з докладним описом вулиць, споруд. Мапа складається з одного файлу.

Видання 2005 року.

Вартість 7 посилань

Об'єм 7,94 МБ

Як отримати

GPS мапа Мелітополя GPS мапа Мелітополя. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ