Карті інших міст України

Мапа Місхору

Історія селища Місхор

З трьох, нині практично злившихся, населених пунктів: Кореїзу, Гаспри та Місхору, найстарішим являється Кореїз. Його вік більше дванадцяти століть. Перше згадування про Кореїз відноситься до кінця VIII ст. Тоді він називався торжищем Курасаїти, але вже у XV ст. згадується під назвою Кюриз. На час приєднання Криму до Росії поселення це було настільки незначним, що не увійшло ні в один з переліків населених пунктів Росії.

Місхор та Гаспра, як вважають, виникли трохи пізніше Кореїзу. Перше згадування про Місхор, Кореїз та Гаспру у науковій географічній літературі належить мандрівнику та натуралісту академіку П.С. Палласу, який відвідав Крим у 1793 - 1794 рр.

У 1865 р., в офіційних «Списках населених міст Російської Імперії», село Гаспра мала 37 дворів та 201 мешканця, село Кореїз - 25 дворів та 131 мешканця, Місхорська поштова станція - 2 двору та 15 мешканців. Невдовзі роль своєрідного центру трьох населених пунктів став грати Кореїз.

В Кореїзі, Гаспрі та їх околицях досі збереглися старовинні палаци та вілли - пам’ятники архітектури першої половини XIX ст., які сильно нагадують середньовічні феодальні замки. Саме такі маєтки обирали для своїх дач колишні їх власники - князі Голіцини, Наришкіни, Мещерські. На початку XIX ст. Гаспра стає одним з багаточисельних володінь князя Голіцина - романтичної «Олександрії». Кореїз стає власністю одного найзаможніших людей Росії - князя Юсупова, який знаходився в родинних зв’язках з домом Романових.

З 1958 року Місхор в адміністративному відношенні не являється окремим населеним пунктом, а включений до складу селища міського типу - Кореїз.

Сьогодні Кореїз та Гаспра - селища міського типу та важливі курорти Південного Берегу Криму. Загальна тривалість берегової смуги складає 11 кілометрів.

Мапа плану Місхору

Мапа плану Місхору з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 486 КБ

Мапа плану Місхору Мапа плану Місхору з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 464 КБ

Мапа плану Місхору Мапа плану Місхору з деталізацією вулиць, деяких споруд та зупинок автобусів.

Безкоштовно скачати

Об'єм 390 КБ

GPS мапа Місхору GPS мапа Місхору. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ