Мапи інших міст України

Мапа Могилева-Подільського

Історія міста Могилев-Подільський

Перші відомості про місто Могилев-Подільський відносяться до 1450 р. Місто було засноване у 1595 році Єремією Могилою, який побудував на цьому місці замок і пізніше подарував навколишні землі свому зятю, Стефану Потоцькому. В пам’ять про тестя Стефан Потоцький назвав місто Могилевом. В подальшому місто носило ім’я Могилев-на-Дністрі.

В 1643 році в Могилеві-Подільському була заснована митниця. Не раз місто піддавалося нападам козаків, поляків та турок, під владою останніх воно було з 1672 до 1699 рр. Мешканці міста та найближчих сіл приймали участь в антифеодальному повстанні, в 1768 році, під керівництвом М. Залізняка та І. Гонти.

В 1776 році в Могилеві було більше тисячи будинків, він був одним з найнаселеніших міст Подільщини. В 1795 р. Могилев було викуплено російською казною у Польщі і приєднаний до Російської Імперії. В 1796 р. Могилев отримав статус повітового міста в складі Подільської губернії.

З другої половини XIX ст. зі збільшенням розвитку судноплавства на Дністрі Могилев стає центром хлібної торгівлі в Придністров’ї. У 1881 р. в місті почалося будівництво залізної дороги, що сприяло енергійному розвитку міста та всієї найближчої місцевості. Під час Радянської Влади місто отримало своє теперішнє ім’я - Могилев-Подільський.

В місті з давних давен було велике поселення євреїв і ще в 1926 р. в місті нараховувалося 9622 єврея 41 % від всього населення міста, але з часом їх кількість неухильно зменшувалась.

19 липня 1941 р. Могилев-Подільський був захоплений німецькими військами. 19 березня 1944 р. танкові частини 2-го Українського фронту звільнили Могилев-Подільський від загарбників.

Мапа центру Могилева-Подільського

Мапа плану центральної частини Могилева-Подільського з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 281 КБ

Докладна мапа Могилева-Подільського

Мапа № 069

Докладна мапа Могилева-Подільського з деталізацією вулиць та деяких споруд. Мапа містить перелік вулиць, історичні пам'ятки та умовні позначення.

Вартість 5 посилань

Об'єм 3,94 МБ

Як отримати

GPS мапа Могилева-Подільського GPS мапа Могилева-Подільського. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ