Мапи інших міст України

Мапа Моршина

Історія міста Моршин

Перша письмова згадка про Моршин датується 2 січня 1482 року в судовому запису, де згадується, що село Моршин входить до складу Польського королівства. З давніх часів християни в Моршині використовували джерела для виварювання солі. Було вирито п'ять шахтних колодязів для видобутку роззсолу, з якого шляхом виварювання отримували сіль. Однак промисел не виправдав себе - моршинська сіль була гіркою та непридатною для споживання.

В 1875 році, з прокладкою через Моршин залізної дороги Стрий - Станіславів життя міста значно пожвавилося. 1878 рік став роком першого лікувального сезону з відкриттям "Установи для лікування грудних захворювань". В 1879 році були очищені та впорядковані два шахтних колодязя, які названо іменами власника курорту Штиллера та його дружини - джерела "Боніфацій" й "Магдалена" (нині джерела № 1 та № 2). Крім того іменем доньки Людмили Штиллер назвав джерело № 3 з прісною водою, а іменем сина Адама - шахтний колодязь № 5 с нулевым дебитом. Курортний сезон 1880 року відкрився з новою назвою - "Лікування мінеральними водами та грязями". Моршин став бальнеогрязевим курортом. В 1880 - 1881 роках зроблені перші спроби внутрішнього використання вод джерела "Боніфацій", які виявилися успішними, так з 1883 року ця вода продається в пляшках.

В 1930 роках на курорті були побудовані водолікувальня, грязелікарня, інгаляторій та бювет мінеральних вод - "грибок", який став символом міста. В 1935 році за проектом інженера Никодимовича Товариством галицьких лікарів почалося будівництво "Курортного дому" - нині санаторій "Мармуровий палац".

З приходом незалежності державне майно санаторіїв, яке управлялося профсоюзами, перейшло в управління ЗАТ "Укпрофздравниця". Загальна місткість санаторіїв близько 5000 пацієнтів щомісячно.

Мапа плану Моршина

Мапа плану Моршина з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Объём 168 КБ

Повна мапа плана Моршина

Мапа № 009

Повна мапа плану Моршина з деталізацією вулиць та деяких споруд. Мапа складається з одного файлу.

Видання 2005 року.

Вартість 3 посилання

Об'єм 3,64 МБ

Як отримати

GPS мапа Моршина GPS мапа Моршина. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ