Мапи інших міст України

Мапа Мукачева

Історія міста Мукачеве

Відомості про Мукачево існують з другої половини IX століття. Письмова згадка про нього вперше зустрічається в хроніці "Геста гунгарорум", яка розповідала про перехід угорців в 896 р. через Карпати та поселення їх в Придунав’ї.

У 1086 р. місто сильно постраждало від нашестя половців на чолі з ханом Кутеском. Ще більш Мукачево постраждало під час нашестя Монголо-Татарських орд хана Батия в Дунайський басейн в1241-1242 рр. В середині XIII століття Закарпаття повністю перейшло у власність угорських феодалів.

З 1301 р. місто разом з замком до 1321 р. входило до складу Галицько-Волинського князівства. Грамота від 22 травня 1376 р. надавала місту право користуватися печаткою з зображенням Святого Мартина для скріплення документів.

З кінця XIV ст. Мукачево стає центром князівства подольського князя Федора Корятовича. Втративши у війні з литовським князем Вітовтом свої землі він переселився в Мукачево – місто подароване йому, родичем, королем Угорщини Сигизмундом. Володіючи містом з 1396 р. по 1414 р. він суттєво підняв його значення, сприяв розвитку торгівлі і ремесел. В 1445 р. місто отримало Магдебурзьке право.

Після поразки Угорщини у війні з турками в 1526 р. Мукачево, як її колишня власність, переходить у володіння турецьких васалів. Починаючи з 1633 р. місто та домінія стають власністю трансильванських князів династії Ракоці, які володіли ними 78 років.

В 1711 р. за Сатмарським мирним договором всі володіння Ференца II Ракоці переходять в руки Габсбургів. В 1728 р. місто разом з домінією було подаровані графу Шенборну-Бухгейму.

У 1848-1849 рр. Закарпаття підтримало буржуазну революцію в Угорщині. З будівництвом в 1886 р. залізної дороги, яка зв’язала Мукачево з Будапештом, Кошице, Львовом, в місті виникають сприятливі передумови для розвитку промисловості та торгівлі.

Сайт мукачівського замку Паланок. Віртуальний замок Паланок

Мапа околиць Мукачева Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Мукачева.

Безкоштовно скачати

Об'єм 169 КБ

Мапа плану Мукачева

Мапа плану Мукачева з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 627 КБ

Повна мапа Мукачева

Мапа № 065

Повна мапа Мукачева з докладним описом вулиць, споруд. Мапа складається з двох файлів. Один файл безпосередньо мапа Мукачева (зі збільшеним центром міста), інший - експлікація та околиці міста.

Видання 2006 року.

Вартість 5 посилань

Об'єм 7,97 МБ

Об'єм 5,18 МБ

Як отримати

Повна мапа Мукачева
GPS мапа Мукачева GPS мапа Мукачева. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ