Мапи інших міст України

Мапа Миколаєва

Історія міста Миколаїв

В 1784 році на місці теперішнього Миколаєва було закладене укріплення. Першопоселенцями міста були рекрути з кріпаків, в основному з північних губерній. 10 листопада 1789 року князь Потемкин звернувся до Єкатерини II з донесенням, в якому йшлося про прохання, затвердити за Миколаєвим статус міста, але статус міста Миколаїв отримав тільки в жовтні 1790 року. Будувалося місто з прямими вулицями й кварталами правильної форми.

В 1794 році з Херсону до Миколаєва було переведено Чорноморське адміралтейське управління. Під час Кримської війни Миколаїв був головною тиловою базою Чорноморського флоту.

В 1835 році вперше були дані назви вулиць. В 1862 році було отримано дозвіл на відкриття Миколаєвського порту для іноземних суден, митниці та іноземних косульств.

В 1873 році було закінчено будівництво залізної дороги Миколаїв - Знаменка, так було відкрито залізничне сполучення між Миколаєвим та Харковом, а в 1907 році між Миколаєвим та Херсоном.

Події 1917 року не залишили осторонь Миколаїв. Під час революції він отримав назву «червоний Пітер України». В 1918 році місто вперше пережило окупацію іноземними військами. В 1920 році тут кінцево затвердилася Радянська Влада.

16 серпня 1941 року гітлерівські війська увійшли в Миколаїв. 28 березня 1944 року місто було повністю звільнене від загарбників.

В 1947 році приступили до будівництва суднобудівного заводу «Океан», який почав функціонувати в 1952 році. Практично одночасно з ними в Миколаєві закладається ще один завод — Південнотурбинний (ПТЗ), призначений для виготовлення суднових турбин. До 1948 року були повністю відновлені всі суднобудівні заводи, почалося будівництво кораблів та суден.

Мапа околиць Миколаєва

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Миколаєва.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 295 КБ

Мапа плану Миколаєва

Мапа плану центральної частини Миколаєва з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 217 КБ

Докладна мапа Миколаєва

Мапа № 039

Докладна мапа Миколаєва з описом вулиць, споруд. Мапа напівінтерактивна.

Видання 2005 року.

Вартість 7 посилань

Об'єм 12,1 МБ

Як отримати

Докладна мапа Миколаєва

Мапа № 139

Докладна мапа Миколаєва з описом вулиць та висот місцевості. Мапа напівінтерактивна з можливістю пошука по вулицям та районам міста.

Видання 2006 року.

Вартість 7 посилань

Об'єм 65,4 МБ

Як отримати

Схема руху електротранспорту Миколаєва

Схема руху електротранспорту Миколаєва. Трамвайні та тролейбусні маршрути Миколаєва.

Авторство Разуменко О.

Безкоштовно скачати

Об'єм 512 КБ

GPS мапа Миколаєва GPS мапа Миколаєва. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ