Мапи інших міст України

Мапа Нікополя

Історія міста Нікополь

Перша документальна згадка про місто Нікополь - Микитин Ріг та Лиса Гора, відноситься до 1594 року.

У 1639 році на Микитиному Розі була збудована козаками Запорізька Січ, яка була захоплена польськими військами. У січні 1648 року повстанський загін козаків на чолі з Богданом Хмельницьким звільнив Микитинську Січ і перетворив її у центр підготовки Визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої.

У кінці XVII століття на основі Микитинської Січі, що називалась тоді "Старою", утворилось поселення Микитин Перевіз. Він був важливим прикордонним постом Війська Запорізького Низового до 1775 року.

З 1775 року Микитин Перевіз у складі Новоросійської губернії, у 1780 році у зв'язку із запланованим будівництвом фортеці він перейменований на Нікополь. Але фортеця не була збудована і Нікополь увійшов до складу Єкатеринославського повіту однойменної губернії як позаштатне містечко.

На розвиток містечка мали великий вплив видобуток марганцю поблизу Нікополя на річці Солоній з 1886 року та введення в експлуатацію залізниці Кривий Ріг-Нікополь-Олександрівськ у 1903 році.

У 30-ті роки у Нікополі збудовано найпотужніший в СРСР Південнотрубний завод, значно розширили виробництво інші промислові підприємства. На початок 1941 року у місті мешкало 70 тисяч мешканців.

Німецька окупація міста почалася в серпні 1941 року, а в лютому 1944 року Нікополь було звільнено Радянськими військами.

У 50-80 роки Нікополь став центром промислового вузла, основу якого становили підприємства металургії (Південнотрубний завод та з 1966 року завод феросплавів), машинобудування, будівельних матеріалів, легкої і харчової промисловості.

Мапа центру Нікополя

Мапа плану центральної частини Нікополя з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 137 КБ

Докладна мапа Нікополя

Мапа № 041

Докладна мапа Нікополя з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Вартість 5 посилань

Об'єм 2,93 МБ

Як отримати

GPS мапа Нікополя GPS мапа Нікополя. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ