Мапи інших міст України

Мапа Нової Каховки

Історія міста Нова Каховка

Нова Каховка з'явилась 21 вересня 1950 року разом з наказом про будівництво Каховської електрстанції на місці села Ключового, заснованого у 1891 році. Назву село отримало від кристально чистих джерел в околицях поселення. Місто було засноване, як селище будівельників, для будівництва Каховської ГЕС. Метою будівництва греблі на Дніпрі було зрошення південної частини України та отримання дешевої електричної енергії для економіки регіону, який відроджувався після війни. Будували електростанцію п'ятнадцять тисяч чоловік з різних куточків Радянського Союзу. Після закінчення будівництва ГЕС більшість мешканців залишились жити й працювати в місті. Назва міста походить від міста Каховка, яке знаходиться в п'ятнадцяти кілометрах від нового міста, тому й назвали місто Нова Каховка. Ця назва стала офіційною 28 лютого 1952 року, коли Президіум Верховної Ради України прийняв рішення про надання місту назву Нова Каховка. В липні 1955 року гідробудівники напрямили течію ріки у нове русло. У вересні 1956 року всі шість енергоблоків Каховської ГЕС були введені в експлуатацію. Сьогодні загальна потужність гідроелектростанції складає 1170 млн. кВт на рік. Через спорудження греблі виникло велике Каховське водосховище з об'ємом води дев'ятнадцять мільярдів кубічних метрів, довжиною більше 200 км та шириною до 30 км. З Каховського водосховища бере початок Північно - Кримський канал.

Сьогодні Новій Каховці адміністративно підпорядковуються місто Таврійськ, селище міського типу Дніпряни та ще вісім невеликих населених пунктів.

Мапа плану Нової Каховки

Мапа плану Нової Каховки з деталізацією вулиць та споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 344 КБ

GPS мапа Новой Каховки GPS мапа Новой Каховки. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ