Мапи інших міст України

Мапа Новомосковська

Історія міста Новомосковськ

Населений пункт на території Новомосковська був заснований гетьманом Іваном Мазепою у 1688 році. 1742 року ця територія тимчасово увійшла до складу Гетьманщини і Самара стала сотенним центром Полтавського полку. У російських хроніках Новоселицю часто називали Самарою. 23 серпня 1744 року за сенатським указом тут відновлюється влада Коша Запорізької Січі і Самара стає центром Самарської паланки.

У серпені 1774 року у Самарі, останній полковник Самарської паланки Василь Журба підняв повстання проти московитів, яке було жорстоко придушено. Після ліквідації Запорізької Січі у 1775 році Новоселиця увійшла до складу Азовської губернії. Місто Єкатеринослав заснували у 1776 році в низині, яку часто затоплювало під час повені. 1784 року Єкатеринослав було перенесено на правий берег у Половицю, а перший Єкатеринослав перейменовано на Новомосковськ - центр Новомосковського повіту, створеного того ж року Єкатеринославського намісництва. З цього часу Новомосковськ отримав статус міста.

1786 року Потьомкін рекомендував перенести повітове місто Новомосковськ у Новоселицю. Повітові і судові будинки було перенесено у Новоселицю, деякі будинки - у Катеринослав, інші були розпродані. 7 листопада 1794 року за царським наказом місто Новоселиця було перейменовано в Новомосковськ.

У 1915 році була побудована Мерефо - Херсонська залізниця, з гілкою на Павлоград, яка пройшла через Новомосковськ. 1923 року до складу міста були включені Подол, Перевал, Кущівка, Красний Кут. 1932 році почато будівництво бляхокатального заводу. У 1937 році до складу міста включені Воронів Кут і Животилів Кут.

Мапа центру Новомосковська

Мапа плана центральної частини Новомосковська з деталізацією вулиць та споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 166 КБ

Докладна мапа плану Новомосковська

Мапа № 093

Докладна мапа плану Новомосковська з деталізацією вулиць та споруд.

Видання 2007 року.

Вартість 5 посилань

Об'єм 12,5 МБ

Як отримати

GPS мапа Новомосковська GPS мапа Новомосковська. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ