Мапи інших міст України

Мапа Нового Світу

Історія селища міського типу Новий Світ

В XIII ст.в генуезькому трактаті згадується селище Парадиз (Рай) пізніше Новий Світ.

Згідно Кючук-Карнаджийського договору, від Османської Імперії відокремилося Кримське ханство. Воно ставало незалежним і переходило під заступництво Росії, а вже згідно маніфесту від 8 квітня 1783 р., за договором з ханом Шахін Гіреєм  Крим був приєднаний до Росії.

Б. Галера став першим власником легендарного Парадизу (Новий Світ) після приєднання Криму до Росії. В 1820-х роках Галера продав свої володіння княгині Анні Сергіївні Голіциній. А.С. Голіцина володіла Парадизом дуже недовго і з 1825 р. вона вже почала облаштовуватися в новому, з більшим благоустроєм, причорноморському володінні - Кореїзі. Вона продала маєток Парадиз новому власнику князю Захарію Семеновичу Херхулідзеву.

В1829 р. в «Указателі» до мапи Чорного моря, виданої при Гідрографічному депо вперше згадується про Парадиз з новою назвою Новий Світ.

В 1878 р. Л.С.Голіцин відкупив частину маєтку площею 36 десятин де на восьми він відразу розбив виноградник. Лев Сергійович Голіцин постійно розширяв свої володіння в Новому Світі за рахунок придбання у сусідніх землевласників нових ділянок. До 1912 р. площа голіцинського маєтку в «Новому Світі» перевищила 200 десятин.

У володінні «Новий світ» було висаджено більше шестисот сортів винограду з метою вивчення їх властивостей. Широку популярність отримали ігристі вина Л.С.Голіцина, які випускалися під марками «Парадиз» та «Новий Світ», з яких почалися перші розливи шампанського в Новому Світі.

В 1890-х рр.  Голіцин споруджує в Новому Світі у підніжжя гори Коба-Кая і на околицях гори Караул-Оба грандіозні підвали. В 1903 р. їх протяжність перевищила 3 версти.

Сьогодні в Новому Світі продовжують традиції виготовлення вина, а також селище славиться як затишний курорт Чорноморського узбережжя.

Мапа околиць Нового Світу

Мапа околиць Нового Світу з деталізацією вулиць та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 113 КБ

GPS мапа Нового Світу GPS мапа Нового Світу. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ