Карті інших міст України

Мапа Очакова

Історія міста Очаків

Датою заснування Очакова вважається 1492 рік. Кримський хан Менглі I Гирей, на залишках литовської фортеці Дашів, збудував укріплення Кара - Кермен. Та вже у 1493 році черкеські козаки на чолі з Богданом Глинським захопили фортецю Очаків. У 1523 році запорізькі козаки, під проводом атамана Дашкевича, зруйнували фортецю та винищили турецьких яничар. У 1526 році фортецю захопили османи та приєднали до Сілістрії під назвою Ачі - Кале.

У 1737 році війська Російської Імперії почали облогу Очакова й місто було взято маршалом Христофором Мініхом у 1939 році, але за Білгородським договором цього же року Очаків залишився у володіннях Туреччини. У 1788 році Очаків знову опинився в облозі. Російські війська, не без зусиль, взяли фортецю, та по Яському миру 1792 року місто залишилося у володіннях Росії. У західних передмістях розташовувався замок командуючого Гассан - паші.

У 1855 році Очаків захопили англо - французькі війська, але місто пробуло під окупацією незначний час і було повернене Росії.
У листопаді 1905 року в Очакові відбулося повстання під керівництвом лейтенанта Шмідта, яке було жорстоко придушено царськими військами. Всередині липня 1919 року зі сторони Кінбурнської коси до Очакова підійшли кораблі білогвардійців "Катул", "Георгій", "Кубанець", а також французькі й англійські судна. 9 серпня 1920 року Червона Армія кінцево встановила владу в Очакові.

В серпні 1941 року фашисти захопили Очаків. В березні 1944 року Червона Армія звільнила місто від гітлерівців.

В радянський період місто не втратило свого стратегічного значення, тут розташовувалася військово - морська та гелікоптерна бази. Сьогодні Очаків є курортом та військово - морською базою України.

Мапа плану Очакова

Мапа плану Очакова з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 124 КБ

Мапа околиць Очакова

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Очакова.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 231 КБ

GPS мапа Очакова GPS мапа Очакова. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ