Карті інших міст України

Мапа Ореанди

Історія селища Ореанда

Перше письмове згадування про Ореанду зустрічається у 1380 році в генуезькому документі. У X-XII віках на скалі Хачла - Каясі в Ореанді знаходився феодальний замок.

Ореанда на початку XIX ст. була придбана для російського імператора Александра I й названа Нижнєю Ореандою, так як ця частина поселення була близька до моря. Після смерті Александра I Нижня Ореанда перейшла у спадщину Миколі I. За вказівкою Миколи I було замовлено проект палацу. Його будівництво тривало близько десяти років, починаючи з 1843 року. Після смерті дружини імператора, імператриці Олександри Федорівні, Ореанду отримав Великий князь Костянтин Миколаєвич. Не проіснував й тридцяти років, літом 1881 року, палац згорів. Через кілька років, господар маєтку Великий князь Костянтин, вирішив побудувати невеликий храм, матеріалом для його стін послужили камені палацу, який згорів. В той час на схилах гір маєтку Ореанди розбиваються виноградники. В путівниках XIX ст. Ореанда згадувалася як одна з самих, комфортних й гарних місць Південного берега. В середині XIX ст. тут був закладений унікальний парк у ландшафтному стилі, за участі відомих садівників Делінгера й Кебаха. Сьогодні в парку нараховується більше ста видів субтропічних рослин. Нині на території старовинного парку розташований санаторій "Нижня Ореанда."

У 1920 році, після встановлення Радянської влади в Криму, Ореанда була націоналізована. В літній період в парку влаштовувалися піонерські табори для дітей.

В листопаді 1941 року Ореанду зайняли фашистські війська. В квітні 1944 року Ореанда була звільнена від гітлерівських військ.

У 1948 році на місці розібраних руїн царського палацу, які простояли 66 років, за вказівкою Голови Раднаркома CРCР Й. В.Сталіна був зведений санаторій "Нижня Ореанда". Згодом, за проектом И. Я. Гінзбурга та Михайловського, був побудований корпус - люкс. В цей же час почав функціонувати лікувально - діагностичний центр. Протягом багатьох років "Нижня Ореанда" залишалася закритим місцем відпочинку радянської партійної еліти.

Мапа плану Ореанди

Мапа плану Ореанди з деталізацією санаторіїв та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 208 КБ

Мапа плану Ореанди Мапа плану Ореанди з деталізацією санаторіїв та деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 312 КБ

GPS мапа Ореанди GPS мапа Ореанди. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ