Мапи інших міст України

Мапа Павлограда

Історія міста Павлоград

У 1779 році було закладено поселення під назвою Павлоград. У 1784 році Павлоград отримав статус міста і став центром Єкатеринославського намісництва. Першими поселенцями цих земель були запорожці Самарської та Кальміуської паланки та демобілізовані військові. 1811 року затверджено перший герб міста.

Місто починає розвиватися та під кінець XIX століття Павлоград стає відомим центром торгівлі зерном і борошном. Хліб з Павлограда постачався в міста Російської Імперії, а також у Західну Європу та Малу Азію. На цей момент вже діяли салотопні та шкірзаводи, тютюнова фабрика, олійниця, парові млини, ситценабивна фабрика, ливарний завод; розширювалися борошномельне, пивоварне виробництва.

У 70 - ті роки XIX століття було введено в експлуатацію залізничну магістраль яка зв’язала Петербург з Сімферополем, що пройшла через Павлоград.

1925 року Павлоград став окружним центром, а в 1926 році - районним. У 1939 році місто стає окремою адміністративною одиницею - містом обласного підпорядкування. Два великих заводи міста працювали на оборонну промистовість.

11 жовтня 1941 року місто було окуповане фашистськими військами та сильно зруйноване. 18 вересня 1943 року Павлоград був звільнений від гітлерівських окупантів.

У повоєнне десятиріччя місто швидко відбудовується. За цей час утворилася нова промислова структура міста, в яку ввійшли підприємства машинобудівної, хімічної, будівельної, переробної, легкої та харчової промисловості.

У 50 - ті роки місто стає центром шахтарського регіону, Західно - Донецького вугільного басейну, тут побудовано одинадцять шахт. Протягом повоєнних років формувалися підприємства машинобудівної промисловості: заводи "Литмаш", Хіммаш", "Сільмаш", будівельні: завод "Павлоградзалізобетон", "Будбаза", Завод стінових матеріалів" силікатний завод, завод мобільних будівель, трест "Павлограджитлобуд".

Мапа плану Павлограда

Мапа плана Павлограда з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 464 КБ

Мапа плану Павлограда

Мапа плана Павлограда з деталізацією вулиць і деяких споруд. Мапа містить експлікацію до мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 577 КБ

GPS мапа Павлограда GPS мапа Павлограда. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ