Мапи інших міст України

Мапа Переяслава-Хмельницького

Історія міста Переяслав-Хмельницький

Вперше Переяслав згадується в літописах 907 року у договорі князя Олега з Візантією. Володимир Великий заклав тут велику фортецю для захисту південних рубежів Русі від степових кочовиків. Після розподілу спадщини між синами київським князем Ярославом Мудрим, Переяславський престол стає належати Всеволоду. Відтоді було засноване Переяславське князівство. В 1239 році Переяслав був сильно зруйнований монголо-татарами. Місто Переславль входило в Київське намісництво.

У XVI столітті отримав Магдебурзьке право та певний час був частиною Полтавської губернії. В 1654 році Богдан Хмельницький скликав в місті велику раду українських козаків, на якій було вирішено укласти військовий союз з Московським царством. Так була підписана «Переяславська рада». Внаслідок цієї угоди Лівобережна Україна підпала під владу Росії.

Поступово здійснювалося закріпачення українського села, за підтримки царського уряду зростав клас феодалів з козацьких старшин. В середині 60-х років XVII ст. значну територію України охопили народні повстання. В липні 1666 року повстання спалахнуло в Переяславському полку.

У другій половині XVII ст. царськими указами була скасована гетьманщина, ліквідований козацький військовий устрій, остаточно знищені залишки колишньої автономії, вільні селяни перетворилися на кріпаків. 1764 року козацька держава остаточно припинила своє існування. 1782 року Переяслав став повітовим містом Київського намісництва, а на початку XIX ст. увійшов до складу Полтавської губернії. Переяславський повіт включав 16 волостей.

У 1943 році, відразу після звільнення від фашистських окупантів, постановою Ради Міністрів СРСР був перейменований у Переяслав - Хмельницький. У 70-ті роки XX ст. Переяслав - Хмельницький став центром сільськогосподарського регіону.

Мапа плану Переяслава-Хмельницького

Мапа плана центральної частини Переяслава-Хмельницького з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 222 КБ

GPS мапа Переяслава-Хмельницького GPS мапа Переяслава-Хмельницького. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ