Мапи інших міст України

Мапа Первомайська

Історія міста Первомайськ

В 1765 році офіцерові Бахмутського гусарського полку, Єкатериною II було дано ділянку землі, на території сучасного міста, названу пізніше Олександрівкою. Пізніше з'явилися і нові села - Лаптєвка, Петрівка, Кокієвка, Василівка.

У 1865 році поселення отримує назву Петро-Мар'ївка. У 1872 році Петромар'євським товариством кам'яновугільної промисловості була побудована копальня, що є найстарішим вугледобувним підприємством у цьому районі. У 1890 році вступила в дію перша шахта Єлизаветинської копальні недалеко від станції Варваропольє (сьогодні станція Первомайськ). У 1896 році почав працювати "Чавуноливарний і машинобудівний завод Геннефельда".

У 1911 році Варваропольське і Петромар'ївське товариства були об'єднані в "Товариство Петромар'ївських і Варваропольских об'єднаних кам'яновугільних копалень", а скорочено "Петроварко". У 1914 році було відкрито ще чотири копальні. У цьому ж році акціонерне товариство Варваропольских кам'яновугільних копалень заклало початок будівництва фабричного двору (пізніше ЦЕММ, сьогодні - РМЗ) і цегельний завод, на куплений у поміщика Четчікова землі, біля заводу Геннефельда. Трохи пізніше з'явився другий цегельний завод біля фабрично двору, на якому проводилися розробки вапняних, кам'яних і піщаних кар'єрів. З 1910 по 1917 роки кар'єри були в оренді у Іванівського гірничопромислового товариства. Після революції на початку 1918 року селяни сіл Сокологоровка, Олександрівка і Василівка поділили землю поміщиків. У березні 1920 року селище Петромарьевка було перейменоване в Первомайськ, і відповідно об'єднання рудоуправління "Петроварвари" стало називатися Первомайським. У 1938 році за Указом Президії Верховної Ради УРСР Первомайськ стає містом районного підпорядкування. У Первомайську був винайдений вугільний комбайн. Важливу і значну роль у механізації вугледобувної промисловості зіграли винахідники Микола Абрамович Чихачов та Олексій Іванович Бахмутський.

Сьогодні Первомайськ - місто обласного значення Луганської області.

Мапа плану Первомайська

Мапа плану Первомайська з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Безкоштовно скачати

Об'єм 335 КБ

GPS мапа Первомайська GPS мапа Первомайська. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ