Мапи інших міст України

Мапа Почаєва

Історія міста Почаїв

Вперше поселення Почаїв згадується у привілей великого князя литовського Казимира Ягайловича 14 січня 1442 р. 15 січня 1451 р. маєток отримав слуга Васько Стрілець. Пізніше Почаїв потрапив до рук панів Бережецьких. На початку XVI ст. вони продали його заможному шляхтичу Василеві Богдановичу Гостському.

Після смерті Василевого сина Ярофія залишені ним володіння успадкувала його вдова Ганна, донька шляхтича Тихона Козинського. Складовою отриманих нею маєтків була старовинна Успенська церква, яка залишилася від якогось монастиря.

14 листопада 1597 р. Ганна Гостська підписала в Почаєві лист про заснування при храмі чоловічого монастиря в якому мало бути вісім ченців і два дяки православної віри. 1649 р. поряд із Успенською церквою Федір і Єва Домашевські збудували ще один храм, який освятили в ім'я пресвятої Трійці.

В першій половині XVII ст. монастир був помітним осередком релігійного й культурного життя Волині. 1675 р. Почаївський монастир витримав облогу турецько-татарського війська.

У 1712 р. всупереч волі засновниці монастир визнав унію з Римом і ввійшов у чин св. Василія Великого. Василіани активно займалися видавничою діяльністю та освітою.

Коли 1795 р., в результаті останнього поділу Речі Посполитої, Почаїв потрапив до Російської Імперії, деякий час монастир залишався за василіанами, але 1831 р. царський уряд повернув монастир православній церкві, а за два роки надав йому статус лаври. Найбільші випробування випали на долю монастиря в другій половині ХХ ст.

На початку 1960-х рр. монастир опинився перед загрозою закриття. Влада відібрала поля, пасіку, сад і значну частину споруд, розігнали майже всіх монахів. Після розпаду СРСР ченцям повернули переважну більшість відібраних у них споруд і частину землі, світська влада припинила втручатися у внутрішнє життя обителі.

Мапа плану Почаева

Мапа № 091

Повна мапа плану Почаєва з деталізацією вулиць та деяких споруд. Мапа складається з одного файлу.

Видання 2006 року.

Вартість 3 посилання

Об'єм 706 KБ

Як отримати

Мапа околиць Почаєва

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Почаєва.

Безкоштовно скачати

Об'єм 162 КБ

Докладна мапа-схема Свято-Успенської Почаєвської Лаври

Докладна мапа-схема Свято-Успенської Почаєвської Лаври з позначенням всіх споруд на території Лаври.

Безкоштовно скачати

Об'єм 184 КБ

GPS мапа Почаєва GPS мапа Почаєва. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ