Мапи інших міст України

Мапа Полтави

Історія міста Полтава

Археологічні дослідження показали, що Полтаву було засновано у 899 році, але перша письмова згадка про Лтаву знайдена на сторінках Іпатієвського літопису “Повісті минулих літ” 1173 року.

У ХІ - ХVІІ ст. Полтава існувала на межі між Руссю і Дикими племенами кочових племен, згодом - між Великим Князівством Литовським і Золотою Ордою, між Річчю Посполитою і Московським царством. Прикордонні умови життя України, постійні сутички, спричинили до формування - козацтва, яке й визначало історію укріпленого форпосту на Ворсклі упродовж ХVI - ХVIII ст. Історичний документ 1641 р. вперше засвідчив існування Полтави як міського центру.

Очолена козацтвом всенародна Визвольна війна проти Польщі перетворила Полтаву понад 350 років тому на військово - адміністративний центр Полтавського полку в складі Гетьманської України з 1648 до 1775 рр. Багатовекторні європейські інтереси перетнулися у Північній війні Росії зі Швецією на Україні і остання,  отримала можливість досягти самоуправління, і саме опір Полтави підірвав союзні сили Мазепи та Карла XII.

27 червня 1709 року відбулася Полтавська битва. Армія Петра І перемогла над військами Карла XII та Мазепи. Розширення Російської Імперії суттєво змінило геополітичне місце Полтави: вона перестала бути прикордонною фортецею. У 1802 р. місто стало губернським центром.

На початку 1870 р. у місті з'явилася залізниця з депо і майстернями, а в 1889 р. - чавуноливарний завод. До 1914 р. у 60-тисячному губернському центрі переважали невеликі підприємства.

З 1917 року влада в місті декілька разів змінюється і у грудні 1919 року на всій території Полтавщини була встановлена остаточно Радянська влада.

З 1935 р. розпочалася реконструкція міста, а 18 вересня 1941 р. Полтава опиняється в гітлерівській окупації. 23 вересня 1943 р. Полтава звільнена від фашистів.

З 1962 р. вулицями закурсували перші тролейбуси.

Мапа околиць Полтави

Мапа з навколишніми населеними пунктами і вказанням магістральних шляхів на під'їздах до Полтави.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 312 КБ

Мапа плану Полтави

Мапа плану центральної частини Полтави з деталізацією вулиць і деяких споруд.

Для адекватного розпізнавання позначень на мапі Ви можете скачати Умовні позначення для мапи.

Безкоштовно скачати

Об'єм 241 КБ

Докладна мапа Рівного

Мапа № 079

Докладна мапа Полтави з повним описом вулиць, споруд. Мапа складається з двох файлів. Один файл безпосередньо мапа міста, другий - збільшений центр міста, експлікація до мапи та околиці міста.

Видання 2008 року.

Вартість 7 посилань

Об'єм 12,0 МБ

Об'єм 12,2 МБ

Як отримати

Докладна мапа Рівного
GPS мапа Полтави GPS мапа Полтави. В архіві знаходяться GPS мапи для "Навітел Навігатор", "GisRX", "Руса", "TourMap", "CityTour", "Засада", "Garmin", "ГісРуса".

Безкоштовно скачати

Об'єм 38,7 МБ